Błąd weryfikacji w Płatniku

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
robkow
Posty: 30
Rejestracja: pn, 02 maja 2016 23:34

Błąd weryfikacji w Płatniku

Post autor: robkow » czw, 27 lutego 2020 15:39

Od jakiś 3 miesięcy po imporcie deklaracji z pliku xml wygenerowanego w R2płatnik, podczas weryfikacji zestawu pojawia się błąd:

nr błędu/ostrzeżenia: 65003001 klasa: krytyczny
Dane identyfikacyjne płatnika podane na dokumencie nie są zgodne z danymi aktualnymi z kartoteki tego płatnika.
Wysyłane dokumenty powinny zawierać aktualne dane identyfikacyjne.

Przy czym info to wskakuje podczas weryfikacji całego zestawu.
Podczas weryfikacji poszczególnych dokumentów przed dodanie do zestawu jest weryfikacja pozytywna.
Wie ktoś o co chodzi?, bo jestem zmuszony ręcznie deklaracje klepać w Płatniku od trze miesięcy, bo wcześniej jakoś nie miałem czasu napisać na forum.
Przy czym zaznaczam że sprawdzałem te dane identyfikacyjne i się nic nie zmieniło w stosunku do tego gdy wszystko działało.
Po imporcie z xml są takie same dane identyfikacyjne jak przy ręcznym robieniu deklaracji w Płatniku, z tą różnicą że po ręcznych "robótkach" weryfikacja
jest poprawna.
Pozdawiam.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Błąd weryfikacji w Płatniku

Post autor: NA » czw, 27 lutego 2020 16:01

Proszę sprawdzić w R2Płatniku czy wszystkie dane identyfikacyjne płatnika są identyczne jak te widoczne w Płatniku ZUS. Tu jest jakiś problem. Można też otworzyć ten plik w notatniku i porównać z tym co jest w Płatniku ZUS.
robkow
Posty: 30
Rejestracja: pn, 02 maja 2016 23:34

Re: Błąd weryfikacji w Płatniku

Post autor: robkow » czw, 27 lutego 2020 16:23

Spacje poprzesuwałem i zadziałało.
Dziękuje.
ODPOWIEDZ