ZUS RCA BRAK WYMIARU ETATU

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
sylwiag
Posty: 3
Rejestracja: pt, 03 stycznia 2020 15:16

ZUS RCA BRAK WYMIARU ETATU

Post autor: sylwiag » pt, 28 lutego 2020 13:56

Dlaczego program robiąc zestawienie do ZUS nie wpisuje u nowych pracowników etatu, mimo że etat jest wprowadzony w umowę o pracę. Na RCA jest etat 0/0 a na liście płac jest prawidłowo np. 1,0 lub 0,5.
Awatar użytkownika
maciejg
 
Posty: 90
Rejestracja: pn, 22 października 2018 11:55
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: ZUS RCA BRAK WYMIARU ETATU

Post autor: maciejg » pt, 28 lutego 2020 14:27

Witam,
proszę sprawdzić czy pracownik ma ten sam kod tytułu ubezpieczenia w 3 miejscach: ( umowa o prace/zakładka inne),(ZUS),(lista płac) :wink:
sylwiag
Posty: 3
Rejestracja: pt, 03 stycznia 2020 15:16

Re: ZUS RCA BRAK WYMIARU ETATU

Post autor: sylwiag » pt, 28 lutego 2020 14:38

Bardzo dziękuję za pomoc. Poprawiłam w umowie o pracę i zestawienie do ZUS generuje się prawidłowo :-)
AGAKRA
Posty: 2
Rejestracja: wt, 17 maja 2022 16:21

Re: ZUS RCA BRAK WYMIARU ETATU

Post autor: AGAKRA » śr, 03 sierpnia 2022 18:10

mam taką uwagę przy imporcie do ZUS:
r2płatnik raport zus : wydaje się ,iż pracownik powinien mieć etat większy od zera
kody tytułu ubezpieczeń mam wszędzie takie same . Do dzisiaj było wszystko przy importach ok a w deklaracji za lipiec taka informacja
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: ZUS RCA BRAK WYMIARU ETATU

Post autor: NA » pn, 08 sierpnia 2022 11:19

AGAKRA pisze:
śr, 03 sierpnia 2022 18:10
mam taką uwagę przy imporcie do ZUS:
r2płatnik raport zus : wydaje się ,iż pracownik powinien mieć etat większy od zera
kody tytułu ubezpieczeń mam wszędzie takie same . Do dzisiaj było wszystko przy importach ok a w deklaracji za lipiec taka informacja
Jeśli do tej pory, u tej osoby, u której występuje komunikat, było prawidłowo, to proszę sprawdzić czy raport z poprzedniego miesiąca nadal będzie prawidłowy. Jeśli się pojawi taki komunikat, to proszę sprawdzić czy coś się u tej osoby nie zmieniło.

Do sprawdzenia:
1. Czy w umowach (wszystkie tej osoby wraz z aneksami) etat jest wpisany w postaci np. 8/8, 1/2 itp. i obok czy jest znak "-" (nie tygodniowo czy miesięcznie).
2. Czy na pozycjach list płac tej osoby, z raportowanego miesiąca, są takie same kody tytułu ubezpieczenia jak we wpisach w umowach o pracę i w zgłoszeniu do ZUS (i czy jest tam w ogóle kod tytułu ubezpieczenia).
3. Jeśli osoba ta ma dodatkowe zatrudnienia (ikona żarówki), to sprawdzić należy na każdym i czy z dobrego naniesiono na listę płac.

Jeżeli problemu nie uda się w ten sposób wyjaśnić, to proszę skontaktować się telefonicznie z serwisem i wówczas postaramy się pomóc.
ODPOWIEDZ