postojowe

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
magdam
Posty: 6
Rejestracja: wt, 14 kwietnia 2020 11:12

postojowe

Post autor: magdam » pt, 17 kwietnia 2020 9:03

Dzień dobry,

jak zapewne duża liczba firm, muszę zmierzyć się z postojowym. Postąpiłam zgodnie z podaną instrukcją, jednak przy tworzeniu listy płac nie przelicza mi godzin postojowego (60% wynagrodzenia nie mniej niż minimalne).

Czy mogę prosić o wskazówki, co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: postojowe

Post autor: Monika » pt, 17 kwietnia 2020 13:12

Dzień dobry,

postojowe w programie jest rozliczane w myśl Art. 81. KP Wynagrodzenie za czas niewykonywania pracy
"§ 1.
Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia." Płaca zasadnicza lub płaca godzinowa podana w umowie o pracę jest osobistym zaszeregowaniem pracownika i należy się pracownikowi za czas postoju w całości.
Jednakże w myśl ustawy antykryzysowej pracodawca może zawrzeć z pracownikami porozumienie na okres "pandemii", w którym obniży wynagrodzenie lub zmniejszy etaty. Wówczas należy w programie wprowadzić zmianę warunków umowy.
Każde inne rozwiązanie wykonujemy na zlecenie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ