Koszty uzyskania przychodu u pracownika poniżej 26 lat

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Kamila28
Posty: 5
Rejestracja: śr, 11 marca 2020 8:48

Koszty uzyskania przychodu u pracownika poniżej 26 lat

Post autor: Kamila28 » czw, 30 lipca 2020 8:30

Witam

Program nalicza mi koszty uzyskania przychodu u niektórych pracowników poniżej 26 roku np. przy kwocie brutto 3160,00 zł kup wynoszą 26,80 zł. Składki ZUS są naliczone poprawnie, kwota netto również się zgadza. Występuje to tylko u niektórych pracowników poniżej 26 roku życia. Koszty te wykazywane są w kartotece dochodowej pracownika i w Pit-11 w części E1. Wartość tych kosztów wykazywana jest również jako przychód ze stosunku pracy w pit-11 w części E1. Czy te koszty powinny być naliczane? Czy to jest błąd programu czy tylko błędne ustawienia? POMOCY !
Awatar użytkownika
PiotrekJ
 
Posty: 42
Rejestracja: czw, 07 lutego 2019 12:37
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Koszty uzyskania przychodu u pracownika poniżej 26 lat

Post autor: PiotrekJ » czw, 30 lipca 2020 9:30

Dzień dobry,

koszty uzyskania przy uldze do 26 roku życia nie powinny się naliczać, możliwe jest, że na liście znajduję się jakiś składnik wynagrodzeń, który jest wyłączony z ulgi. Proszę przeanalizować sobie składniki z listy w zakładce Definicje > Składniki wynagrodzeń > Pozostałe > Wyłącz z ulgi dla osób do 26 lat. Jeżeli takowego nie ma, proszę o kontakt telefoniczny z działem serwisu.

Pozdrawiam
Kamila28
Posty: 5
Rejestracja: śr, 11 marca 2020 8:48

Re: Koszty uzyskania przychodu u pracownika poniżej 26 lat

Post autor: Kamila28 » czw, 30 lipca 2020 9:41

Dziękuję!
Znalazłam ten składnik- ekwiwalent za pranie, który i tak jest nieopodatkowany.
Czy mogę otworzyć ostatnią już wypłaconą listę płac i przeliczyć ją aby te koszty nie naliczały się?
Awatar użytkownika
PiotrekJ
 
Posty: 42
Rejestracja: czw, 07 lutego 2019 12:37
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Koszty uzyskania przychodu u pracownika poniżej 26 lat

Post autor: PiotrekJ » czw, 30 lipca 2020 9:54

Proszę tylko zwrócić uwagę czy po przeliczeniu listy znikną tylko koszty uzyskania, a nie zmieni się coś innego.
ODPOWIEDZ