Zaświadczenie lekarskie wsteczne do wyjaśnienia

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
kant80
Posty: 39
Rejestracja: śr, 09 stycznia 2019 10:31

Zaświadczenie lekarskie wsteczne do wyjaśnienia

Post autor: kant80 » śr, 04 listopada 2020 8:25

Jak mogę wprowadzić zaświadczenie lekarskie wsteczne do wyjaśnienia przez ZUS za dwa dni października - wypłata 10 listopada. Wiem, że nie mogę go teraz wypłacić, dopiero jak będzie status uzasadnione medycznie. Czy pominąć go teraz w ogóle nie wprowadzać, tylko zaznaczyć nieobecność usprawiedliwioną niepłatną? A wprowadzić zwolnienie dopiero jak będzie uzasadnione medycznie?
kant80
Posty: 39
Rejestracja: śr, 09 stycznia 2019 10:31

Re: Zaświadczenie lekarskie wsteczne do wyjaśnienia

Post autor: kant80 » śr, 04 listopada 2020 8:36

Już wiem, że nie da się wprowadzić zwolnienia obejmującego wcześniejsze okresy po późniejszym zwolnieniu. Może na razie wprowadzić jako zwolnienie lekarskie - niepłatne inne a potem zrobić korektę? Najgorsze, że pracownik właśnie wchodzi w limit powyżej 33 dni chorobowego i zasiłek płatny jest już przez ZUS
Awatar użytkownika
Jakub
Posty: 64
Rejestracja: pn, 16 lipca 2018 8:49
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Zaświadczenie lekarskie wsteczne do wyjaśnienia

Post autor: Jakub » śr, 04 listopada 2020 14:13

Dzień dobry.

To zależy... Jest możliwość wprowadzenia starszych zwolnień, anulując nowsze i później je przywracając. Zwykle podobne przypadki rozpatrujemy po fakcie, w związku z czym została napisana instrukcja korekt w karcie zasiłkowej:

http://www.reset2.pl//Service_pro/RPlat ... 71500r.htm
ODPOWIEDZ