Karty pracy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
magusiaa
Posty: 43
Rejestracja: pt, 17 stycznia 2020 12:05

Karty pracy

Post autor: magusiaa » wt, 01 grudnia 2020 13:36

Po aktualizacji inaczej robi się karty pracy. Czy można ustawić po staremu? Teraz robiąc jeden dział tylko wyskakuje styczeń 2021 zamiast listopad gdzie może tkwić błąd?
zefirek
Posty: 66
Rejestracja: pn, 11 marca 2019 21:42

Re: Karty pracy

Post autor: zefirek » wt, 01 grudnia 2020 14:45

Potwierdzam, jakaś masakra, po wczytaniu z planu pracy powiela ewidencję i wychodzą nadgodziny :(
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Karty pracy

Post autor: NA » wt, 01 grudnia 2020 16:15

magusiaa pisze:
wt, 01 grudnia 2020 13:36
Po aktualizacji inaczej robi się karty pracy. Czy można ustawić po staremu? Teraz robiąc jeden dział tylko wyskakuje styczeń 2021 zamiast listopad gdzie może tkwić błąd?
W nowej karcie pracy program, przy dodawaniu nowego miesiąca, proponuje kolejny miesiąc, po istniejącym już jako ostatnim (najmłodszym). Jeśli w ewidencji miesięcznych kart pracy jest wstawiony już grudzień 2020, to dodając plusem kolejny miesiąc, program proponuje wstawienie miesiąca kolejnego, w tym wypadku stycznia 2021. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zmienić w polu miesiąca na np. listopad (jeśli go nie ma) i rok 2020. W ten sposób program doda taki wcześniejszy miesiąc. Musimy się do nowej karty po prostu przyzwyczaić, a to kwestia nastawienia i czasu. Starą kartę pracy można także uzyskać, uruchamiając program z ikonki, we właściwościach której będzie w elemencie docelowym dopisane na końcu /OLDKP
Czyli przykładowo: C:\RESET2\Platnik.10x\BIN\RPlatnik10.exe /OLDKP
zefirek
Posty: 66
Rejestracja: pn, 11 marca 2019 21:42

Re: Karty pracy

Post autor: zefirek » wt, 01 grudnia 2020 21:31

A dlaczego przy wypełnianiu karty pracy z PLANU PRACY (ikona na karcie pracy zegarek z plusem) program zamiast czyścić to co jest (tak robił przed aktualizacja) dodaje godziny pracy i nagle mam przepracowane 240 godzin :(
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Karty pracy

Post autor: NA » śr, 02 grudnia 2020 8:40

zefirek pisze:
wt, 01 grudnia 2020 21:31
A dlaczego przy wypełnianiu karty pracy z PLANU PRACY (ikona na karcie pracy zegarek z plusem) program zamiast czyścić to co jest (tak robił przed aktualizacja) dodaje godziny pracy i nagle mam przepracowane 240 godzin :(
Nie powinno się tak dziać. Proszę sprawdzić czy to jest najnowsza wersja programu i jeśli problem nadal będzie występował, to wskazany będzie kontakt telefoniczny z serwisem aby to wyjaśnić.
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Re: Karty pracy

Post autor: magda_ » czw, 03 grudnia 2020 10:17

Mam wersję 10, ostatnia aktualizacja karty pracy to porażka, Straszny bałagan się zrobił.
Zepsuliście coś co działało OK, chociaż i tak uważam że wersja 10 jest mało stabilna i za każdym razem mnie zaskakuje - NEGATYWNIE
Np. przelewy - nie mogę obejrzeć historii przelewów, nie działa funkcja + rozwinięcia Wszystkie - dopiero po przygotowaniu nowych przelewów uaktywnia się funkcja + rozwinięcia. To duże utrudnienie nie mogę w dowolnym momencie sprawdzić historii przelewów, ani wyeksportować do banku przelewów przygotowanych dzień wcześniej.
Oprócz tego listy płac bezosobowe - zlecenia - pola systemowe takie jak w wersji 3.38, a po przeliczeniu do wypłaty kwota na minus - okazuje się że jedno pole systemowe trzeba usunąć, pomimo że bez zastrzeżeń działało i prawidłowo liczyło w wersji 3.38
A najważniejsze to, że pomimo zapewnień że tylko w wersji 10 można kompleksowo obsługiwać PPK nie mogę zrobić prawidłowego exportu składek do AXA, a wygenerowany plik w Excelu zawiera błędy i w takim stanie nie przyjmuje go AXA.
To tylko niektóre przykłady.
A tak na koniec to pomoc techniczna - mało pomocna, chyba zmieniły się standardy.
wanda
Posty: 67
Rejestracja: wt, 15 maja 2012 15:00

Re: Karty pracy

Post autor: wanda » czw, 03 grudnia 2020 15:41

Lepsze jest wrogiem dobrego. Nowa wersja kart pracy to jest porażka. Dlaczego zmienialiście Państwo coś co było funkcjonalne dla użytkowników? Co jeszcze mnie zaskoczy?
Kinga1990
Posty: 13
Rejestracja: wt, 12 lutego 2019 10:59

Re: Karty pracy

Post autor: Kinga1990 » pn, 04 stycznia 2021 7:49

Potwierdzam. Nowe karty pracy to porażka - dużo więcej czasu trzeba poświęcić na uzupełnienie ich- chyba nie o to chodzi w aktualizacjach, żeby było gorzej?
-Np. Raport- wzory dokumentów- listy obecności- pojawia się "karty pracy za msc.." a to są listy obecności
- w miesięcznej karcie czasu pracy przełączając pomiędzy - lista-pozycja-razem zawiesza się karta i za którymś razem dopiero da się ją uzupełnić, o co chodzi? aktualizacja, która nie działa...
sielik
Posty: 18
Rejestracja: śr, 08 sierpnia 2012 9:46

Re: Karty pracy

Post autor: sielik » pt, 05 lutego 2021 19:07

Nie porażka tylko jakiś #$%^&* to wymyślił. Niech teraz ten geniusz przyjdzie godziny uzupełniać bo koleżanka protestuje. Po co ten plus? Stycznia nie będzie czy lutego?
ODPOWIEDZ