Składka zdrowotna

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
polunio
Posty: 43
Rejestracja: wt, 03 stycznia 2017 18:39

Składka zdrowotna

Post autor: polunio » czw, 04 marca 2021 11:59

Witam
Mam problem ze składką zdrowotną wynagrodzeniu młodocianego. Wprowadziłam listę płac ekwiwalent za urlop dla młodocianego pracownika i program mi policzył składkę zdrowotna i potracił jej wysokość z wynagrodzenia pracownika. Naliczona składka powinna być obniżona do wysokości zaliczki na podatek, tutaj zaliczki nie ma więc powinna wynosić 0. W wynagrodzeniu zasadniczym dobrze policzyło i do tej pory było OK, a teraz nagle obniża wynagrodzenie o wysokość składki zdrowotnej. Bardzo proszę o pilna odpowiedź.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Składka zdrowotna

Post autor: Monika » pt, 05 marca 2021 15:14

Zgodnie z przepisami składka zdrowotna dla pracowników do 26. roku życia korzystających ze zwolnienia z podatku dochodowego pobierana jest tak jak dotychczas – w pełnej wysokości. Zwolnienie z podatku dochodowego dla młodych nie implikuje zwolnienia z obowiązku odprowadzania składki zdrowotnej za pracownika do 26. roku życia.
ODPOWIEDZ