Zestawienie ZUS a DRA

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
ewakrefta
Posty: 9
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 10:00

Zestawienie ZUS a DRA

Post autor: ewakrefta » śr, 21 kwietnia 2021 7:27

Mam pracownika, dla którego mam 2 listy płac (wynagrodzenie podstawowe - lista 4/21 i ekwiwalent - lista 2/21) i 2 zatrudnienia (podstawowe - do 8.01. i dodatkowe - od 12.01). W zestawieniu ZUS (tym do podglądu na podstawie, którego robi się deklaracje - załącznik "Zestawienie") składki ZUS pokazuje dobrze. Natomiast, gdy drukuje DRA z Płatnika z eksportu (załącznik "Eksport") to pokazuje podwójnie składki z listy podstawowej 4/21. Dodam, ze RCA zgadza się z zestawieniem a nie zgadza się z DRA właśnie o te składki z tej jednej listy. Czy ktoś miał taki problem?
Załączniki
Zestawienie.png
Zestawienie.png (21.29 KiB) Przejrzano 2916 razy
Eksport.png
Eksport.png (18.32 KiB) Przejrzano 2916 razy
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Zestawienie ZUS a DRA

Post autor: TomekK » śr, 21 kwietnia 2021 14:45

Witam,
problemy z deklaracjami maja zazwyczaj swoje źródło w samym przeliczaniu listy płac. Na "forum" nie podejmiemy się diagnozy tego problemu , zapraszamy do kontaktu z działem serwisu lub proszę założyć sprawę serwisową (Opcja w programie "Pomoc -Serwis on-line"),do której można dołączyć zrzuty z wydruków list płac. Proszę pamiętać iż materiały przekazane serwisowi nie powinny zawierać danych kadrowych.
ewakrefta
Posty: 9
Rejestracja: pn, 19 kwietnia 2021 10:00

Re: Zestawienie ZUS a DRA

Post autor: ewakrefta » czw, 22 kwietnia 2021 9:44

Dziękuję za odpowiedź. Rozwiązałam problem: osoba przeszła na emeryturę a miała taki sam kod ubezpieczenia. Zmieniłam kod na właściwy i wszystko jest teraz ok :)
ODPOWIEDZ