urlop wypoczynkowy na świadectwie pracy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Jola
Posty: 1
Rejestracja: pt, 24 sierpnia 2007 10:13

urlop wypoczynkowy na świadectwie pracy

Post autor: Jola » pt, 24 sierpnia 2007 10:15

Inspektor pracy zarzucił nam błedny wpis w świadectwie pracy dotyczący urlopu wypoczynkowego. Ma być wyszczególniony ekwiwalent za urlop.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » pt, 24 sierpnia 2007 17:18

Co kraj to obyczaj, z tego co wiem to PIP-em bywa różnie, dla przyszłego pracodawcy tak naprawdę nie ma znaczenia czy pracownik z bieżącego limitu urlopu wykorzystał urlop czy dostał za nie go ekwiwalent za urlop. Wiem że taka informacja na świadectwie jest wykazywana z podziałem na urlop i na ekwiwalent w wersji PRO R2płatnika.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze kadrowo-płacowym.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Kaz
Posty: 31
Rejestracja: pt, 15 grudnia 2006 10:51
Lokalizacja: Wrocław Siechnice

Post autor: Kaz » wt, 28 sierpnia 2007 10:13

Taka opcja była też w starszych wersjach R2Płatnik standard
Awatar użytkownika
pawelg
Posty: 27
Rejestracja: pt, 20 maja 2005 11:14
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.

Post autor: pawelg » śr, 05 września 2007 14:04

Jakie ma znaczenie czy był to ekwiwalent czy urlop??? - informacja ta ma pomóc jedynie przyszłemu pracodawcy w określeniu limitu urlopu za dany rok.

Z tego co wiem to najnowsze przepisy a właściwie rozporządzenie dotyczące wydawania i korygowania świadectwa pracy nic nie mówią o konieczności rozróżniania czy był to urlop czy też ekwiwalent.
czugala
Posty: 70
Rejestracja: pt, 22 kwietnia 2005 14:27
Kontakt:

Post autor: czugala » czw, 06 września 2007 9:31

Z tego rozporządzenia oświadectwie pracy:
"§ 1. 1. W świadectwie pracy (...) zamieszcza się informacje niezbędne do ustalenia uprawnień ze stosunku pracy i uprawnień z ubezpieczenia społecznego, dotyczące:
(..)
2) urlopu wypoczynkowego wykorzystanego przez pracownika w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy,
3) wykorzystania dodatkowego urlopu albo innego uprawnienia lub świadczenia, przewidzianego przepisami prawa pracy,"

Urzędasom z PIPu pewnie chodzi o te inne uprawnienia lub świadczenia.
A tak swoją drogą- to gratuluję jeśli to jedyny znaleziony błąd :D
ODPOWIEDZ