PPK A WYNAGRODZENIE W TYM SAMYM MIESIĄCU

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
juls
Posty: 7
Rejestracja: pn, 17 maja 2021 12:56

PPK A WYNAGRODZENIE W TYM SAMYM MIESIĄCU

Post autor: juls » śr, 19 maja 2021 14:37

Umowa o prowadzenie PPK podpisana 4 MAJA. 28 MAJA wynagrodzenie oraz obliczenie pierwszych składek. 5 czerwca wysyłka SKŁADEK PPK do instytucji finansowej. Czy już w maju i przez kolejne miesiące muszę mieć zaznaczone w systemie: "Uwzględnij przychód PPK z poprzedniego miesiąca" ?

Jeśli w kolejnym miesiącu -czerwcu wyślę składki PPK do instytucji finans. w dniu wynagrodzenia tj.28 czerwca to coś muszę zaznaczyć w programie?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: PPK A WYNAGRODZENIE W TYM SAMYM MIESIĄCU

Post autor: NA » czw, 20 maja 2021 10:48

Jeśli chcemy aby na liście wypłacanej w maju nie było przychodu i podatku od PPK zakładowego, to zaznaczamy w firmie "uwzględnij przychód PPK z poprzedniego miesiąca", wstawiamy datę czerwcową w polu podwójnego poboru podatku, wstawiamy datę majową w polu zaniechania poboru podatku. Na kolejne już miesiące odznaczamy tę opcję w firmie uwzględniania przychodu z PPK z poprzedniego miesiąca, aby w tym samym miesiącu, w którym następuje wypłata, wykonać przelew PPK i dokonać też naliczenia przychodu i podatku.
juls
Posty: 7
Rejestracja: pn, 17 maja 2021 12:56

Re: PPK A WYNAGRODZENIE W TYM SAMYM MIESIĄCU

Post autor: juls » czw, 20 maja 2021 12:12

Dziękuję. Bardzo zrozumiałe wyjaśnienie. Wszystko działa i nalicza poprawnie :)
juls
Posty: 7
Rejestracja: pn, 17 maja 2021 12:56

Re: PPK A WYNAGRODZENIE W TYM SAMYM MIESIĄCU

Post autor: juls » czw, 20 maja 2021 12:30

Zapytam jeszcze czy są tutaj na forum osoby, które wpłacają 28 maja po raz pierwszy składki PPK do instytucji finansowej (na moim przykładzie-umowa o prowadzenie 5 maja)? Ze względu na pierwszą wpłatę wg mnie to nie jest dozwolone, dopiero można je wpłacić 1-15 czerwca? Ale spotkałam się z innym zdaniem.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: PPK A WYNAGRODZENIE W TYM SAMYM MIESIĄCU

Post autor: NA » czw, 20 maja 2021 15:17

juls pisze:
czw, 20 maja 2021 12:30
Zapytam jeszcze czy są tutaj na forum osoby, które wpłacają 28 maja po raz pierwszy składki PPK do instytucji finansowej (na moim przykładzie-umowa o prowadzenie 5 maja)? Ze względu na pierwszą wpłatę wg mnie to nie jest dozwolone, dopiero można je wpłacić 1-15 czerwca? Ale spotkałam się z innym zdaniem.
Ponoć pierwszą wpłatę należy wykonać dopiero w kolejnym miesiącu, ale nie wiem dokładnie z czego to wynika i jakie są konsekwencje dokonania jednak pierwszej wpłaty jeszcze w tym samym miesiącu. Przychód by wówczas nastąpił w miesiącu przystąpienia i jednocześnie wypłaty, a nie w następnym. Termin jest do 15. dnia kolejnego miesiąca, ale czy jest wyraźnie gdzieś napisane, że dokonanie pierwszej wpłaty nie jest dozwolone w tym samym miesiącu czy wynika to z jakiejś interpretacji?
ODPOWIEDZ