Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
MOBE
Posty: 4
Rejestracja: śr, 02 marca 2022 14:55

Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: MOBE » czw, 03 marca 2022 12:14

Witam,
R2Płatnik nie nalicza tej ujemnej różnicy w następnych miesiącach, po trzynastkach wypłaconych w lutym (powstały nadwyżki) dla niektórych pracowników program powinien naliczyć wyższy podatek w marcu i/lub następnych miesiącach. Naliczyłam wstępnie marzec, a program porównuje tylko zaliczki 2021/2022 i nie rozlicza poprzednich miesięcy. Mało tego, oprócz pojawiających się okienek podczas przeliczania płac, nigdzie nie ma zestawień zaliczek podatku 2021/2022. Czy będzie jeszcze jakaś aktualizacja? Zostaje tylko Excel.


Na blogu R2Płatnik: Odroczona zaliczka, czyli różnica między pobraną zaliczką a naliczoną wg przepisów Polskiego Ładu stanowi kwotę nadwyżki, którą należy rozliczyć pracownikowi w miesiącu, w którym wystąpi ujemna różnica, czyli zaliczka wg zasad Polskiego ładu będzie korzystniejsza od zaliczki wyliczanej wg zasad roku 2021.
Awatar użytkownika
KrystianSz
 
Posty: 111
Rejestracja: wt, 28 listopada 2017 14:33
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: KrystianSz » pt, 11 marca 2022 16:26

MOBE pisze:
czw, 03 marca 2022 12:14
Witam,
R2Płatnik nie nalicza tej ujemnej różnicy w następnych miesiącach, po trzynastkach wypłaconych w lutym (powstały nadwyżki) dla niektórych pracowników program powinien naliczyć wyższy podatek w marcu i/lub następnych miesiącach. Naliczyłam wstępnie marzec, a program porównuje tylko zaliczki 2021/2022 i nie rozlicza poprzednich miesięcy. Mało tego, oprócz pojawiających się okienek podczas przeliczania płac, nigdzie nie ma zestawień zaliczek podatku 2021/2022. Czy będzie jeszcze jakaś aktualizacja? Zostaje tylko Excel.


Na blogu R2Płatnik: Odroczona zaliczka, czyli różnica między pobraną zaliczką a naliczoną wg przepisów Polskiego Ładu stanowi kwotę nadwyżki, którą należy rozliczyć pracownikowi w miesiącu, w którym wystąpi ujemna różnica, czyli zaliczka wg zasad Polskiego ładu będzie korzystniejsza od zaliczki wyliczanej wg zasad roku 2021.
Witam, funkcjonalność ta jest jeszcze w trakcie testów, lecz jest dostępna do pobrania po zaznaczeniu w środowisku trybu diagnostycznego i wykonaniu aktualizacji.
p1rainbow
Posty: 85
Rejestracja: ndz, 06 listopada 2016 17:15

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: p1rainbow » wt, 22 marca 2022 11:51

Kiedy aktualizacja będzie do pobrania w normalnej wersji a nie w trybie diagnostycznym? zaraz kolejne wypłaty. Osoby rezygnują z przedłużenia terminów poboru zaliczki, odznaczyć to w systemie można ale kiedy program sam naliczy ujemny podatek? u mnie już w marcu będzie taka sytuacja u pracowników ale nie będę tego robiła ręcznie.
BasiaR
Posty: 38
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:01

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: BasiaR » wt, 22 marca 2022 14:52

Kiedy zostanie będzie pokazana różnica dodatnia i ujemna między podatkiem wg PŁ a podatkiem wg zasad 2021r na liście płac , pasku i karcie dochodowej i wynagrodzeń, pracownicy domagają się pokazania im konkretnych kwot (chcą wiedzieć z jakimi ewentualnie dopłatami w PIT rocznym muszą się liczyć), nie można ciągle tłumaczyć że firma od programu nie uwzględnia takich rzeczy na dokumentach?
p1rainbow
Posty: 85
Rejestracja: ndz, 06 listopada 2016 17:15

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: p1rainbow » śr, 23 marca 2022 8:31

U mnie też o to pytają... ciągle mówię, że mamy niedostosowany program no ale ile można powtarzać to samo?

Prosimy o odpowiedź kiedy będzie oficjalna poprawiona wersja programu?
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: magda_ » śr, 23 marca 2022 10:53

p1rainbow pisze:
wt, 22 marca 2022 11:51
Kiedy aktualizacja będzie do pobrania w normalnej wersji a nie w trybie diagnostycznym? zaraz kolejne wypłaty. Osoby rezygnują z przedłużenia terminów poboru zaliczki, odznaczyć to w systemie można ale kiedy program sam naliczy ujemny podatek? u mnie już w marcu będzie taka sytuacja u pracowników ale nie będę tego robiła ręcznie.
Chyba nie do końca rozumiem.
Jeśli pracownik złoży wniosek o nieprzedłużanie terminów, pdof ma pobierany wg polskiego ładu i skali 2022. O jakim ujemnym podatku piszesz?
p1rainbow
Posty: 85
Rejestracja: ndz, 06 listopada 2016 17:15

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: p1rainbow » śr, 23 marca 2022 14:54

magda_ pisze:
śr, 23 marca 2022 10:53
p1rainbow pisze:
wt, 22 marca 2022 11:51
Kiedy aktualizacja będzie do pobrania w normalnej wersji a nie w trybie diagnostycznym? zaraz kolejne wypłaty. Osoby rezygnują z przedłużenia terminów poboru zaliczki, odznaczyć to w systemie można ale kiedy program sam naliczy ujemny podatek? u mnie już w marcu będzie taka sytuacja u pracowników ale nie będę tego robiła ręcznie.
Chyba nie do końca rozumiem.
Jeśli pracownik złoży wniosek o nieprzedłużanie terminów, pdof ma pobierany wg polskiego ładu i skali 2022. O jakim ujemnym podatku piszesz?
Wniosek złożył w marcu, od stycznia miał stosowane podwójne naliczanie podatku, więc jak zrezygnował to już mu powstanie ujemna różnica.
MOBE
Posty: 4
Rejestracja: śr, 02 marca 2022 14:55

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: MOBE » czw, 24 marca 2022 7:57

Wydaje mi się, że jak złożył rezygnację w marcu to liczysz podatek wg PŁ, a ta ujemna różnica zostanie pracownikowi do rozliczenia dopiero w rozliczeniu rocznym.

p1rainbow pisze:
śr, 23 marca 2022 14:54
magda_ pisze:
śr, 23 marca 2022 10:53
p1rainbow pisze:
wt, 22 marca 2022 11:51
Kiedy aktualizacja będzie do pobrania w normalnej wersji a nie w trybie diagnostycznym? zaraz kolejne wypłaty. Osoby rezygnują z przedłużenia terminów poboru zaliczki, odznaczyć to w systemie można ale kiedy program sam naliczy ujemny podatek? u mnie już w marcu będzie taka sytuacja u pracowników ale nie będę tego robiła ręcznie.
Chyba nie do końca rozumiem.
Jeśli pracownik złoży wniosek o nieprzedłużanie terminów, pdof ma pobierany wg polskiego ładu i skali 2022. O jakim ujemnym podatku piszesz?
Wniosek złożył w marcu, od stycznia miał stosowane podwójne naliczanie podatku, więc jak zrezygnował to już mu powstanie ujemna różnica.
Karolina_
Posty: 34
Rejestracja: sob, 11 stycznia 2020 17:18

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: Karolina_ » pn, 16 maja 2022 15:28

Czy coś wiadomo w sprawie odliczania ujemnej różnicy? Kiedy będzie dostępna w programie? za chwile połowa roku :/
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: TomekL » wt, 17 maja 2022 15:51

Dzień dobry

Ale rolowanie podatku jest już dostępne od jakiegoś czasu, ma Pani najnowszą wersję programu?
BasiaR
Posty: 38
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:01

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: BasiaR » śr, 18 maja 2022 14:44

Tak mam najnowszą wersję programu, wiem że rolowanie zaliczek jest w programie w sposób nie wystarczający, czyli brak możliwości pokazania pracownikom jako głównie zainteresowanym jakie konkretnie kwoty są przesunięte w czasie do rozliczenia, jakie ewentualnie kwoty są już rozliczone, a pracownicy się tego domagają, chcą to widzieć na liście płac i pasku i o to w tym poście chodzi, a firma się z tego nie wywiązuje.
p1rainbow
Posty: 85
Rejestracja: ndz, 06 listopada 2016 17:15

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: p1rainbow » pn, 23 maja 2022 14:44

TomekL pisze:
wt, 17 maja 2022 15:51
Dzień dobry

Ale rolowanie podatku jest już dostępne od jakiegoś czasu, ma Pani najnowszą wersję programu?

Jak i gdzie znaleźć rolowanie zaliczek? czy będzie wyskakiwał jakikolwiek komunikat? Mam aktualizację programu pobraną z 01 kwietnia, wersja 10-nie ma żadnych nowych oficjalnych wersji i u mnie się nic nie roluje.

Proszę o odpowiedź.
MOBE
Posty: 4
Rejestracja: śr, 02 marca 2022 14:55

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: MOBE » wt, 07 czerwca 2022 7:58

Po aktualizacji programu z dnia 03.06.2022 ponownie nie "roluje się" podatek, chociaż wszystko jest pozaznaczane. W poprzednich miesiącach liczyło poprawnie. :(
p1rainbow
Posty: 85
Rejestracja: ndz, 06 listopada 2016 17:15

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: p1rainbow » śr, 08 czerwca 2022 10:34

MOBE opisz jak u Ciebie działał mechanizm rolowania zaliczek? przez rolowanie rozumiesz podwójne naliczanie i uwzględnianie niższego podatku?
MOBE
Posty: 4
Rejestracja: śr, 02 marca 2022 14:55

Re: Błąd - odliczanie ujemnej różnicy z rozporządzenio-ustawy

Post autor: MOBE » śr, 08 czerwca 2022 10:54

Tak i nie. W lutym były trzynastki, niektórym (szczególnie tym z niższym wynagrodzeniem zasadniczym) powstała niedopłata podatku, bo liczyłam wg 2021 r. /korzystniejszą/ a w następnych miesiącach wynagrodzenie było niższe i pojawiły się te ujemne różnice /PŁ korzystniejszy/. Program "tajemnie" liczył wysokość zaliczki z 2021 r. i wg PŁ, a później wstawiał wyższą zaliczkę z 2021 r. w następnych miesiącach po trzynastkach. I tak wg mnie powinno być. Został jeszcze czerwiec, ale po aktualizacji czerwcowej ponownie wstawia tylko zaliczki wg PŁ /niższe/.
Dla tych pracowników, którzy mają wyższe wynagrodzenia /i nie mają zaległości z 13/, oblicza podwójnie i wstawia tą niższą (z 2021 r.) - czyli robi to, o czym pisałaś p1rainbow.
ODPOWIEDZ