Wynagrodzenie członków zarządu i skł. zdrowotna

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
sielik
Posty: 18
Rejestracja: śr, 08 sierpnia 2012 9:46

Wynagrodzenie członków zarządu i skł. zdrowotna

Post autor: sielik » pn, 11 kwietnia 2022 13:43

Witam
Ktoś podpowie jak naliczyć wynagrodzenie członków zarządu wraz ze składką zdrowotną a nie tylko podatkiem? Wprowadzam nową umowę organów stanowiących za pierwszy kwartał bieżącego roku. Zaznaczam pracownik własny (osoba jest zatrudniona na umowę o pracę), podaję kwotę, zaznaczam mianowanie i ubezpieczenie zdrowotne. W definicji listy płac "umowy org.stanowiące" dodałem ubezpieczenie zdrowotne, wcześniej program sam zaproponował dodanie ubezpieczeń społecznych.
Tworze listę umowy org.stanowiące i fundusz władz statutowych, dodaję osobę i liczy tylko podatek po odjęciu kosztów uzyskania. Jak naliczyć składkę zdrowotną?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Wynagrodzenie członków zarządu i skł. zdrowotna

Post autor: NA » pn, 11 kwietnia 2022 15:45

Proszę sprawdzić w menu definicje/pola systemowe na polu "Kwota organy stanow." co jest ustawione w pozycji "nalicz.skł.zdrow.org.stan.". Jeśli jest "nie" to ustawić na "tak".
sielik
Posty: 18
Rejestracja: śr, 08 sierpnia 2012 9:46

Re: Wynagrodzenie członków zarządu i skł. zdrowotna

Post autor: sielik » pn, 11 kwietnia 2022 16:49

Jest "tak"
edit: trzeba dodać do definicji: podst.wym.skł.zdrow., składka zdrow.nalicz., składka zdrow. składka zdrow.odlicz. - wtedy działa
nie wiem czemu zamiast składnika podst.wym.skł.zdrow. dodałem podst.skł.zdrow.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Wynagrodzenie członków zarządu i skł. zdrowotna

Post autor: NA » śr, 04 maja 2022 9:26

sielik pisze:
pn, 11 kwietnia 2022 16:49
Jest "tak"
edit: trzeba dodać do definicji: podst.wym.skł.zdrow., składka zdrow.nalicz., składka zdrow. składka zdrow.odlicz. - wtedy działa
nie wiem czemu zamiast składnika podst.wym.skł.zdrow. dodałem podst.skł.zdrow.
Podst.skł.zdrow. to prawdopodobnie samodzielnie utworzony składnik (po dodaniu literka S się przy nim pojawi), o podobnej nazwie co pole systemowe (po dodaniu literka P się przy nim pojawi). Działanie jest odmienne pomimo podobnej nazwy.
ODPOWIEDZ