urlop w podstawie do chorobowego

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
ania123
Posty: 5
Rejestracja: pt, 31 grudnia 2021 13:54

urlop w podstawie do chorobowego

Post autor: ania123 » pn, 10 października 2022 8:22

Witam,
mam problem z urlopem i podstawą chorobowego.
W składnikach wynagrodzeń mam "wart. wylicz. uzupeł. do pełn. mieś. url."
dodatkowo w ustawieniach płacowych mam zaznaczone uwzględniaj urlop pry uzupełnianiu podstawy choroboweg" oraz odznaczone "usuń z podstawy chorobowego stałe wynagrodzenie za urlop"
Problem jest taki, że w miesiacach kiedy ta osoba miała chorobowe w podstawie wymiaru zasiłku te miesiące są zawyżone. Problem pojawia się wyłącznie w tych miesiącach kiedy jest chorobowe.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: urlop w podstawie do chorobowego

Post autor: NA » pn, 17 października 2022 11:43

Istotną informacją byłoby to, czy chodzi o dodatkowe wynagrodzenie za urlop, wynikające z rozliczenia w np. poprzednim kwartale jakichś dodatkowych składników wynagrodzenia (premia, nadgodziny itp.), czy może, że chodzi o wariant pomniejszania składników stałych w przypadku urlopu i wyodrębniania tych pomniejszeń za urlop w osobnej pozycji jako wynagrodzenie urlopowe. Ważne jest aby spojrzeć w definicjach używanych składników wynagrodzeń (menu definicje/składniki wynagrodzeń) m.in. na pole "pomniejszyć o godziny urlopu", "do podstawy urlopu", "do podstawy chorobowego". Wynagrodzenie urlopowe jakie się pojawia na liście płac w polu systemowym wchodzi do podstawy zasiłku automatycznie, więc jeśli stosuje się pomniejszanie składników stałych o urlop, wówczas nie mogą one być brane do podstawy zasiłku w pełnej wysokości lecz pomniejszonej aby w sumie do karty zasiłkowej nie było brane więcej niż to co jest określone w angażu. Przykładowe ustawienie składników stałych pomniejszanych na urlopie można zobaczyć po wybraniu rodzaju w definicji składnika na "płaca zasadniczna url." i potwierdzeniu na komunikacie aby poszczególne pola ustawiły się domyślnie (można się tym wspomóc w celu wyjaśnienia). Wgląd w dane pozwoliłby sprawniej odpowiedzieć na pytanie dlaczego się ta podstawa zawyża. W tym celu można skontaktować się telefonicznie z działem wsparcia technicznego aby na połączeniu zdalnym dokonać takiej analizy.
ODPOWIEDZ