Indeksowanie okresów w oknie "Ubezpieczenia" właściciela

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Indeksowanie okresów w oknie "Ubezpieczenia" właściciela

Post autor: Paulina404 » wt, 04 lipca 2023 11:00

Wciąż borykam się z problemem nieprawidłowych kodów ubezpieczenia i składek w oknie ubezpieczeń właściciela (przy dodawaniu kolejnego okresu). W przypadku zmiany kodu np. z 0540 na 0570 kolejny miesiąc i tak dodaje się z nieaktualnym kodem, mimo że poprzedni miesiąc jest ok. Usunięcie wszystkich filtrów w tym oknie najczęściej w takim przypadku powoduje, że "ostatnim" miesiącem na liście jest jeden z tych z nieaktualnymi danymi i to dokładnie te wartości są podstawiane jako domyślne dla każdego kolejno dodawanego miesiąca - ubezpieczenia, kod, wartość dochodu... Niestety każdy dodany miesiąc wskakuje NAD ten nieaktualny, przez co "zły" zawsze jest na końcu. Naprawdę mam dość usuwania wszystkich okresów aż to tego "złego" i uzupełniania ich od nowa w każdym takim przypadku (bo takie rozwiązanie działa). Czy mogą Państwo coś zaradzić na ten problem?
Załączniki
r2p-ubezpieczenia.JPG
r2p-ubezpieczenia.JPG (105.45 KiB) Przejrzano 8156 razy
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Indeksowanie okresów w oknie "Ubezpieczenia" właściciela

Post autor: TomekL » wt, 04 lipca 2023 17:23

Dzień dobry

A jak Pani posortuje wpisy po dacie to dalej taki problem występuje?
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Indeksowanie okresów w oknie "Ubezpieczenia" właściciela

Post autor: Paulina404 » wt, 04 lipca 2023 20:18

Tak, zawsze mam posortowane po dacie i non stop były błędy, od początku roku. W ubiegłym miesiącu serwisant wymyślił takie rozwiązanie żeby w firmie z tym błędem dodać nowy miesiąc na usuniętych wszystkich filtrach (z sortowaniem włącznie) i wtedy następny okres rzeczywiście dodał się "za" tym ostatnim (ostatni pokazywał się listopad 2022, a była zmiana kodu i ubezpieczeń od stycznia 2023). To był jednak jedyny przypadek kiedy mi to zadziałało. U innych właścicieli już niestety tak się nie dzieje, nowe okresy i tak dodają się "przed" tym błędnym, a każdy nowy okres domyślnie pobiera dane z tego ostatniego, który datowo nie powinien być ostatni...
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Indeksowanie okresów w oknie "Ubezpieczenia" właściciela

Post autor: TomekL » czw, 06 lipca 2023 8:14

Dzień dobry

To chyba znowu muszę Panią poprosić o kontakt z serwisem, ale tym razem pod kątem analizy bazy. Bo próbowałem uzyskać taki dziwny efekt jak Pani przedstawiła, ale u mnie ciągle są powielane ostatnie dane z poprzedniego wpisu, nawet jak wpisałem dziwne KTU jak np. 0511-1-1
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Indeksowanie okresów w oknie "Ubezpieczenia" właściciela

Post autor: Paulina404 » pt, 05 stycznia 2024 10:22

Problem powraca jak bumerang. Po ostatniej aktualizacji w oknie ubezpieczeń właściciela dodawanie nowego okresu podstawia dane z innego miesiąca niż ostatni (sortowanie po dacie "Od"). Po usunięciu wszystkich filtrów (F4), jako ostatni na liście widnieje na przykład czerwiec 2022 roku. Jeśli nastąpiła jakakolwiek zmiana po tym miesiącu - kod ubezpieczenia, podstawy ubezpieczeń, zgłoszenia do ubezpieczeń, forma opodatkowania... wszystkie parametry nowo dodanego wpisu podstawiają się z CZERWCA 2022 zamiast z poprzedniego miesiąca.

Co ciekawe - kiedy wczoraj na usuniętych filtrach dodałam miesiąc 12/2023 z prawidłowymi parametrami, zapisałam i zamknęłam okres, został on na końcu listy i próbne dodawanie miesiąca 1/2024 wyglądało na prawidłowe (podstawiały się aktualne dane). Dziś zaś po ponownym uruchomieniu programu, na tym samym właścicielu, ostatni jest 7/2022 i podstawiają się parametry z 7/2022 przy próbie dodania miesiąca 1/2024. Przecież to jakaś paranoja.
Jeszcze jeśli chodzi tylko o kod ubezpieczenia to całe szczęście Płatnik ZUS pokaże błąd przy weryfikacji. Ale na przykład zgłoszenie do ubezpieczenia chorobowego lub jego brak - no to już niekoniecznie.
Podkreślam, że firm w programie rozliczam ponad 200 i każda losowa firma którą wybiorę, ma dokładnie taką samą sytuację. Z tym, że u większości od 1,5 roku nie było całe szczęście żadnej zmiany, więc nie stanowi to takiego problemu...
Awatar użytkownika
MaciekM
Posty: 73
Rejestracja: pt, 16 kwietnia 2021 15:36
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Indeksowanie okresów w oknie "Ubezpieczenia" właściciela

Post autor: MaciekM » pt, 05 stycznia 2024 11:22

Dzień dobry,
jaką ma Pani wersje SQLa? Może tutaj warto poszukać przyczyny.
Paulina404
Posty: 112
Rejestracja: śr, 22 lipca 2020 16:39

Re: Indeksowanie okresów w oknie "Ubezpieczenia" właściciela

Post autor: Paulina404 » pt, 05 stycznia 2024 16:01

Microsoft SQL Server 2019 Express
Awatar użytkownika
MaciekM
Posty: 73
Rejestracja: pt, 16 kwietnia 2021 15:36
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Indeksowanie okresów w oknie "Ubezpieczenia" właściciela

Post autor: MaciekM » pn, 08 stycznia 2024 9:41

Proszę dodatkowo spróbować ustawić ustawienia okna na domyślne.
ubezpieczenie.png
ubezpieczenie.png (91.89 KiB) Przejrzano 1878 razy
ODPOWIEDZ