Urlop z tyt. siły wyższej

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Karolina_
Posty: 34
Rejestracja: sob, 11 stycznia 2020 17:18

Urlop z tyt. siły wyższej

Post autor: Karolina_ » czw, 21 września 2023 13:10

Jak ustawić program, żeby liczył mi urlop 50% z tyt. siły wyższej? W definicjach list płac dodałam do listy pola systemowe. ale dalej nie liczy. Czy jestem w stanie to sama zrobić, czy tylko kontakt z konsultantem?
Awatar użytkownika
Anna-KW
Posty: 6
Rejestracja: śr, 24 maja 2023 9:57

Re: Urlop z tyt. siły wyższej

Post autor: Anna-KW » czw, 21 września 2023 13:58

Dzień dobry
Poza dodaniem na listę płac pól systemowych dotyczących siły wyższej trzeba jeszcze zmienić ustawienia na każdym rozliczanym składniku, który ma być uwzględniany przy wyliczeniu nieobecności z tytułu siły wyższej, np. płaca zasadnicza
Proszę wejść w górnym pasku programu w definicje --> składniki wynagrodzeń --> wyszukać składniki i zmienić ustawienia:
1) pomniejszyć o godz. siły wyższej --> na "tak, o 1/ngp"
2) do podstawy siły wyższej --> na "z angażu"
Jeżeli dodatkowo jest to nieobecność wybierana godzinowo musi Pani jeszcze wejść w aktualne zatrudnienie pracownika i zaznaczyć na zakładce Inne --> Nieobecność płatna (siła wyższa) obliczana godzinowo.
ODPOWIEDZ