PPK - podatek po ustaniu zatrudnienia

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

PPK - podatek po ustaniu zatrudnienia

Post autor: magda_ » wt, 26 września 2023 16:41

Jak rozliczyć PPK 1,5% pracodawcy po ustaniu zatrudnienia?
Mam na myśli kwotę za m-c wrzesień, która normalnie stanowiłaby przychód w październiku i zostałby pobrany pdof.
Czy muszę stworzyć listę dla tego pracownika z tym przychodem już bez potrącenia pdof?

"Po ustaniu zatrudnienia naliczony zostaje przychód dla pracownika - kwota przychodu równa składka pracodawcy do PPK. Kwota powinna zostać wykazana w PIT-11, bo nie ma możliwości potrącenia podatku na liście płac."
Paulina
Posty: 14
Rejestracja: wt, 28 lutego 2023 20:56

Re: PPK - podatek po ustaniu zatrudnienia

Post autor: Paulina » śr, 27 września 2023 8:36

W programie jest definicja listy "Przychód PPK z poprz.m-ca" - kiedyś dostałam informację że stworzona została z myślą o konieczności rozliczenia podatku.
Jednak po moich testach jej przychód nie jest widoczny w PIT ani RCA. Mam nadzieje że producent coś z tym tematem zrobi, obecnie wykorzystuję własną listę (którą widać w PIT ale nie w RCA..). Konieczna poprawka.
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: PPK - podatek po ustaniu zatrudnienia

Post autor: michalS » śr, 27 września 2023 9:11

Dzień dobry,

należy utworzyć dodatkową listę płac, zgodnie z instrukcją podaną w artykule: https://wsparcie.symfonia.pl/hc/pl/arti ... racownika-

Pozdrawiam
Paulina
Posty: 14
Rejestracja: wt, 28 lutego 2023 20:56

Re: PPK - podatek po ustaniu zatrudnienia

Post autor: Paulina » śr, 27 września 2023 9:48

a jak uzyskać rozliczenie w RCA? w PIT 11 sprawdziłam teraz i działa, jednak w RCA nie wychodzi
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: PPK - podatek po ustaniu zatrudnienia

Post autor: michalS » śr, 27 września 2023 10:56

Dzień dobry,

po wykonaniu testów, przychód od PPK poprawnie wykazuje się w deklaracji RCA. Proszę zwrócić uwagę czy raport sporządza Pani wg daty wypłaty listy płac.

Pozdrawiam
Paulina
Posty: 14
Rejestracja: wt, 28 lutego 2023 20:56

Re: PPK - podatek po ustaniu zatrudnienia

Post autor: Paulina » śr, 27 września 2023 12:58

Mam pracownika który na liście' Przychód PPK z poprz.m-ca" ma naliczony przychód z PPK na wysokość powiedzmy 18zł - lista ma datę wypłaty we wrześniu, okres wynagrodzenia sierpień, kod 3000. Chciałabym generując RCA za mc 9 zobaczyć wpis z tego przychodu. Czy o tym Pan mówi?
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: PPK - podatek po ustaniu zatrudnienia

Post autor: michalS » śr, 27 września 2023 14:05

Jeżeli na podstawie wprowadzonej takiej listy płac, przychód nadal nie jest wykazywany, sugeruję kontakt z serwisem w tej sprawie.
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Re: PPK - podatek po ustaniu zatrudnienia

Post autor: magda_ » śr, 27 września 2023 14:19

michalS pisze:
śr, 27 września 2023 9:11
Dzień dobry,

należy utworzyć dodatkową listę płac, zgodnie z instrukcją podaną w artykule: https://wsparcie.symfonia.pl/hc/pl/arti ... racownika-

Pozdrawiam
Dziękuję bardzo
ODPOWIEDZ