godziny nocne

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
jos
Posty: 3
Rejestracja: czw, 15 stycznia 2009 16:29

godziny nocne

Post autor: jos » czw, 15 stycznia 2009 16:39

próbuję wdrożyć R2Platnik Standard i natknąłem się na błędne koło.
Dodatek nocny jest liczony od minimalnej/nominalną ilość godzin pracy.
ALE jeśli pracownik pracuje na część etatu to funkcja godz(0,1) zwraca JEGO nominalną (czyli zamiast np. 160 godz. w danym miesiącu - dostaję 80 i zawyżony dodatek). Mogę odłączyć uwzględnianie części etatu w karcie pracy i rachunkowo to zdaje się działać.
ALE jeśli pracownik w danym miesiącu pracuje POWYŻEJ nominalnej (nie nadgodziny tylko rozliczanie czasu pracy w kwartale), to jeśli wpiszę w karcie pracy nominalną ilość godzin - Płatnik nalicza nadgodziny i tego NIE DAJE się wyłączyć (nawet usunięcie składników nadgodzin z list po prostu obcięło rozliczoną ilość godzin pracy do nominalnej z karty pracy).
Zaś zwiększenie nominalnego czasu w karcie miesięcznej dla tego pracownika - zaniża dodatek nocny.

Ktoś wie co z tym zrobić (oprócz szukania innego programu) ?
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » pt, 16 stycznia 2009 13:19

Wystarczy w definicji Dodatku za godziny nocne pomnożyć razy etat.
I po kłopocie :)
jos
Posty: 3
Rejestracja: czw, 15 stycznia 2009 16:29

Post autor: jos » pt, 16 stycznia 2009 20:50

Monika pisze:Wystarczy w definicji Dodatku za godziny nocne pomnożyć razy etat.
I po kłopocie :)
Dziękuję, to rozwiązuje 1 połowę mojego problemu (pracownicy częściowo-etatowi).

Poszukuję rozwiązania dla 2 połowy problemu:

-normatywny czas pracy w danym m-cu np. 156 godzin,
-pracownik ma 1/1 etat i przepracował 171 godzin ale to nie nadgodziny, tylko rozliczanie normy czasu kwartalnie (w następnych m-cach popracuje odpowiednio mniej),
-jak wpiszę mu jego rzeczywisty czas pracy jako nominalny - Płatnik zaniży dodatek nocny,
- jak wpiszę "prawdziwy" czas nominalny - Płatnik naliczy przymusowo nadgodziny,
- jak włączę opcję "Nadgodziny do odpracowania" - to zmusi mnie do wprowadzania godzin dziennie dla całej załogi (a problem dotyczy ok. 15% pracowników). Zamiast wpisywać tylko podsumowania z miesięcznych kart pracy dostarczanych przez wydziały - musiałbym wpisywać dziennie - ok. 20x większa pracochłonność (a uwzględniając trafianie myszką w te milimetrowe kratki - więcej).

Czy ktoś wie co z tym zrobić ?
jos
Posty: 3
Rejestracja: czw, 15 stycznia 2009 16:29

Post autor: jos » pt, 16 stycznia 2009 22:28

przepraszam, "Nadgodziny do odpracowania" też nie rozwiązują problemu, nie tylko z powodu zwiększonej pracochłonności ale dlatego, że Płatnik domaga się zwrotu ponadnominalnych godzin z narzutem odpowiednim dla nadgodzin.

No, nie rozumiem dlaczego można elastycznie definiować inne składniki a w nadgodzinach jest taki niewyłączalny idiotenautomat. Czy projektanta osobiście ktoś orżnął na nadgodzinach ?
ODPOWIEDZ