Problem z podłączeniem do bazy SQL 2005

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Hugster
Posty: 1
Rejestracja: sob, 02 maja 2009 16:34

Problem z podłączeniem do bazy SQL 2005

Post autor: Hugster » sob, 02 maja 2009 16:45

Witam.

Borykam się z dość dużym problemem jeśli chodzi o system R2Płatnik, otóż:

- mam dwie maszyny A i B
- na maszynie A robiącej za serwer instaluje aplikację kliencką i serwer bazy (sql 2005). Instalacja kończy się powodzeniem, tworzę nową bazę i dearchiwizuję zrobioną wcześniej kopię. Program odpala się ze wszystkimi danymi, użytkownikami itd. Niby jest super, jednak nie do końca...
- na maszynie B instaluje tylko aplikację kliencką i przy pierwszym uruchomieniu anuluje tworzenie bazy, a następnie wybieram opcję 'Zmiana bazy danych'. Wpisuje tam wszystkie dane, jakie widnieją w tym samym oknie na serwerze - gdzie aplikacja działa i... nic.

Pokazuje się błąd połączenia z bazą danych.

Próbowałem stawiać to na innych pc'tach - problem ten sam. Firewall'e powyłączane, zapory tak samo. Podsieć taka sama, adresy przypisane z palca. Próbowałem już na prawdę przeróżnych kombinacji. Inne programy działają bez problemu, tylko z tym się ścieram i szczerze to brak mi już pomysłów - więc liczę na Was.


Dodam, że program to wersja PRO z aktualizacją z 24 kwietnia.

---
Pozdrawiam
Hugster
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » pn, 04 maja 2009 15:01

wydaje się że coś źle wpisałeś przy parametrach na maszynie B,
proponuję coś takiego,na maszynie A w katalogu BIN masz taki pliczek RPLATNIK.ini,
przekopiuj go do folderka BIN programu zainstalowanego na maszynie B.Jeśli nadal się nie połączyłeś , to masz problem z udostępnieniem bazy sql w sieci , jeśli nie wierzysz , to spróbuj połączyć się z bazą za pomocą jakieś aplikacji zarządzającej bazami sql ,wpisując te parametry jakie podajesz w płatniku PRO .. (coś się znajdzie w sieci)
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze kadrowo-płacowym.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
ODPOWIEDZ