Była sobie spólka...

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
ksm
Posty: 65
Rejestracja: czw, 18 stycznia 2007 20:33
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Była sobie spólka...

Post autor: ksm » czw, 16 lutego 2012 19:58

dwóch partnerów adwokatów. Mieli po 50% udziałów. Szło im nieźle, więc pomyśleli o pomocy w swojej pracy i na początek zatrudnili Praktykanta. Praktykant okazał się super, więc przyjęli go na umowę zlecenie przez okres skończony. Po tym okresie Praktykant był jeszcze lepszy, więc zdecydowali się go przyjąć do spółki. No i jak to adwokaci - wywinęli mózgiem - i wymyślili, że Praktykant będzie mieć udział w spółce, ale KWOTOWY. Miesiąc w miesiąc ma mieć 5 tysiaków z ich zysku, ale reszta dla dwóch adwokatów po połowie. I tak spisali nową umowę spółki, która mówi o procentowym podziale dla dwóch adwokatów i kwotowym udziale Praktykanta (kwota ta jest udziałem Praktykanta w ZYSKACH) - podobno kodeks cywilny nie definiuje, że wszyscy udziałowcy mają mieć procentowy udział w zyskach. Stąd dochodzimy w tej bajce do zapytania:
"Jak ująć Praktykanta i dwóch sławnych adwokatów w KPiR firmy RESET2?"
Pozdrawiam zespół firmy RESET2 z Wrocławia
ksm :D
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 17 lutego 2012 8:52

Sytuacja jest niestandardowa, więc i rozwiązanie będzie wymagało od użytkownika pewnej systematyczności w ręcznym uzupełnianiu wpisów.
Proponujemy, by udział dla trzeciego Wspólnika - Praktykanta został wpisany jako 100%, a systematyczność o której wspomniano wyżej polegać będzie na tym, że na każdym z miesięcy w oknie PIT-5/PIT-5L na Praktykancie należałoby wywołać opcję "dochody z działalności" i ręcznie wpisać dochód ogółem w wysokości udziału kwotowego, po czym zamknąć deklarację.
Procedurę powtórzyć na dwóch pozostałych Wspólnikach, pomniejszając ich dochód o kwotę udziału trzeciego Wspólnika.
ODPOWIEDZ