Kłopoty z drukowaniem księgi P i R

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Marcin

Kłopoty z drukowaniem księgi P i R

Post autor: Marcin » wt, 10 stycznia 2006 20:06

Nie mogę wejśc w okno Przegląd wydruku w ksiązce przychodów i rozchodów. Klikam na ikone drukarki i wybioeram opcję Księga przychodów i rozchodó i pojawia sie:
nieznany bład - acces violation at adrdess 4CDE4F9D in module 'IDPD32.DLL'. Read of address 00000004

Raz udało mi się wejśc w ten sposób w przegląd wydruku, a później już nie .
Inne opcje jak zestawienia sum miesięcznych itd z okienka drukowania dają sie uruchoimic. Mam w ksiązce tylko 1 wpis (jedna pozycję) a program mam od kilku dni (wersja testowa)\

Próbowałem uaktualnic program na nowo i to nic nie daje. Restar tompa też nie pomaga

PS. Czy te 5 wpisów o których mowa w licencji to pięc pozycji w ksiązce, np. 3 faktury kosztów i 2 faktury sprzedaży?
Marcin

cdn...

Post autor: Marcin » śr, 11 stycznia 2006 9:00

Po kilakrotnym zarchiwizowaniu pomogło raptem zaczął sie pojawiac Przeglad wydruku. Testuję wiec dalej i napotkałem kolejny problem z którym juz nic nie mogę zrobic. Rozliczam pit5 miesiecznie wszystko wylicza ok (pobrałem nowe stawki na styczeń). Ale znów gdy chce wejśc w drukowanie F2 i mwybieram PIT5 to otwiera sie okno przegląd wydruku TYLKO JEST PUSTE białe. I tu juz nic nie jestem w stanie zrobic. Zadna archiwizacje, aktualizacje nie pomaga. Gdy w przegladzie wydruku klikne na ikone nastepna strona (bo pokazuje na dole 1 z 4 stron) to wyswietla BŁAD (range check error)
Dałaczm to pytanie do pytania o 5 wpisów z prośba o jakąs poradę lub sugestię.
Marcin

Drukowanie PIT5 ????

Post autor: Marcin » czw, 12 stycznia 2006 0:25

Walcze z tym już drugi dzień. Może ktoś miał podobna sytuację? Jak tylko zmienię sposób rozliczania z księgi przychodów na np ryczałt, to PIT28 drukuje sie bez problemów. Jak wróce do rozliczenia na ksiegę PiR i mam aktywny PIT5 to wszystko liczy w okienku ale w Przegladzie wydruku jest biały ekran i nic nie można wydrukować
Po wyeksportowaniu do edytora tekstu (Open Office)też jest czysta kartka
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » czw, 12 stycznia 2006 8:57

1. Wydruk księgi:
- błąd z wydrukiem księgi "access violation...." musiał być związany z jakimiś wcześniej wykonanymi w programie operacjami lub z konfiguracją Pana komputera - nie udało nam się takiego błędu wywołać i co za tym idzie usunąć - ale na szczęście z tego co Pan pisze już się ten błąd nie pojawia

2. limit wpisów - 5 dowolnych wpisów do okna "księga" w miesiącu

3. wersja, którą Pan testuje nie potrafi jeszcze wydrukować deklaracji PIT5 za miesiące należące do roku 2006. Nowe wzory deklaracji PIT5, 5L i innych będą dostępne w programie pod koniec stycznia
Marcin

Dziekuje za odpowiedź

Post autor: Marcin » czw, 12 stycznia 2006 13:45

Sliczne dzięki, bo ja juz drugą nockę przez to straciłem Ale za to cały program "rozgryzłem" choc wczesniej tego typu programów nigdy nie używałem.

Co do ilości wpisów, to wydają mi się dośc dziwne te limity 5, 10 ... bo ja prowadze chyba najmniejszą z możliwych firm, gdzie w miesiącu obroty mam ok 1500 zł ale i tak musze miec około 20-25 wpisów (wystawione rachunki dla kupujących o de mnie sklepów - jest ich ok 10 i ponad dziesięc faktur z kosztami - paliwo (kilka) pólprodukty itd...)
Dlatego wydaje mi sie że praktycznie niemal każda najmniejsza firma musi miec i tak licencja najdroższą.. ale może sie myle i jast więcej firm robiących tak mało wpisów (nie jestem w tej dziedzinie fachowcem). To tylko takie mioje spostrzeżenie. program ogólnie mi sie podoba.

Jaszcze raz dziekuje za odpowiedź

pozdrawiam Marcin
Arleta

Błąd z podglądem wydruku KPiR

Post autor: Arleta » sob, 15 kwietnia 2006 12:04

Panie Marcinie!
Po prostu uratował mi Pan trzy dni pracy - zaplanowałam sobie wprowqdzenie wszystkich danych przez te kilka dni wolnych, a tu pojawił się ten sam błąd z wydrukiem i juz myślałam że po mojej pracy, bo serwis ma wolne (co jest najzupełniej zrozumiałe).
Wiwat Pana pomysł na rozwiązanie i wiwat instytucji FORUM
ODPOWIEDZ