Bilans otwarcia

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Mała
Posty: 37
Rejestracja: śr, 16 listopada 2011 12:35

Bilans otwarcia

Post autor: Mała » czw, 08 listopada 2012 21:10

Wprowadzam bilans otwarcia na 01-01-2012 w którym mam konto Wynik Finansowy z saldem Ma 100 000 zł.
Zrobiłam zestawienie obrotów i sald oraz rachunek zysków i strat na koniec stycznia 2012 i wszystko jest OK.
Nie mogę zrobić bilansu ponieważ program nie uwzględnia mi w nim konta Wynik Finansowy.
Wg mnie saldo tego konta powinno być uwzględnione w bilansie w pozycji: Zysk/strata z roku poprzedniego i tak ustawiłam sobie to konto, niestety nie przenosi mi tych 100 000 w bilansie wychodzi mi różnica o tą kwotę między aktywami a pasywami.

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 09 listopada 2012 9:47

Wynik finansowy ujęty na BO wpływa na część bilansu dotyczącą stanu na 01.01 danego roku.
Aby wynik finansowy był widoczny w stanie na 31.01 (i koniec każdego następnego miesiąca) jako zysk/strata z lat ubiegłych sugerujemy, aby:
- utworzyć osobne konto zysk/strata z lat ubiegłych
- powiązać je z bilansem
- poleceniem księgowania zrobić np. w styczniu przeksięgowanie z konta wyniku finansowego na konto zysku/straty z lat ubiegłych.
Stan bilansu otwarcia na 01.01 pozostanie niezmieniony, pojawi się natomiast saldo na odpowiednim koncie - zysk/strata z lat ubiegłych.

Wynik finansowy bieżący (na koniec każdego miesiąca) wyliczany jest przez program automatycznie i jest zgodny z wynikiem finansowym wykazywanym na Rachunku zysków i strat.
Mała
Posty: 37
Rejestracja: śr, 16 listopada 2011 12:35

Post autor: Mała » pt, 09 listopada 2012 10:28

OK, dziękuję bardzo.
brwonjett
Posty: 1
Rejestracja: wt, 08 stycznia 2013 6:08

Post autor: brwonjett » wt, 08 stycznia 2013 6:09

Ale w tych deklaracjach Vat można rozliczać kwartalnie lub kasowo. Nie zauważyłem w programie tych opcji. Może źle patrzę. Oczywiście program umożliwia rozliczanie Vat i w tej sytuacji, jednak trzeba pilnować wiele ustawień a przecież mogłoby być z automatu. Myślę tu np. o datach rozliczania VAT.
Awatar użytkownika
hadassa
 
Posty: 160
Rejestracja: wt, 04 maja 2010 10:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: hadassa » pn, 14 stycznia 2013 14:00

brwonjett pisze:Ale w tych deklaracjach Vat można rozliczać kwartalnie lub kasowo. Nie zauważyłem w programie tych opcji. Może źle patrzę. Oczywiście program umożliwia rozliczanie Vat i w tej sytuacji, jednak trzeba pilnować wiele ustawień a przecież mogłoby być z automatu. Myślę tu np. o datach rozliczania VAT.
Ale to jest możliwe w programie ;) Wszystko jest tylko kwestią ustawień w programie ;)
Sposób rozliczania czy to VAT miesięcznie czy kwartalnie, oraz czy metoda kasowa czy memoriałowa, to zaznaczamy:
Zbiory -> Wybó firmy -> Pozycja -> Ustawienia -> Vat

Data rozliczenia VAT, z automatu może sie podstawiać gdy wcześniej przypiszemy ją albo do kontrahenta, albo do opisu zdarzeń gospodarczych ;)
anetqaaa1
Posty: 17
Rejestracja: pn, 28 października 2019 12:04

Re: Bilans otwarcia

Post autor: anetqaaa1 » ndz, 10 maja 2020 12:29

sławek pisze:
pt, 09 listopada 2012 9:47
Wynik finansowy ujęty na BO wpływa na część bilansu dotyczącą stanu na 01.01 danego roku.
Aby wynik finansowy był widoczny w stanie na 31.01 (i koniec każdego następnego miesiąca) jako zysk/strata z lat ubiegłych sugerujemy, aby:
- utworzyć osobne konto zysk/strata z lat ubiegłych
- powiązać je z bilansem
- poleceniem księgowania zrobić np. w styczniu przeksięgowanie z konta wyniku finansowego na konto zysku/straty z lat ubiegłych.
Stan bilansu otwarcia na 01.01 pozostanie niezmieniony, pojawi się natomiast saldo na odpowiednim koncie - zysk/strata z lat ubiegłych.

Wynik finansowy bieżący (na koniec każdego miesiąca) wyliczany jest przez program automatycznie i jest zgodny z wynikiem finansowym wykazywanym na Rachunku zysków i strat.
Witam, jak to technicznie zrobić w programie? Zrobiłam tak jak wyżej ale to konto pojawia mnie się zamiast jako rok 2019 to jak rok 2020. Rożnica między aktywami i pasywami w bilansie jest właśnie o wynik rachunku zysków i strat. Zamiast doliczać do roku 2019, to dolicza do roku 2020 . Proszę o pomoc bo bez sensu to ręcznie poprawiać
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 122
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Bilans otwarcia

Post autor: Edzia » pn, 11 maja 2020 16:27

Konto 860 jest kontem zysku strat z Bieżącego roku.
Po przeniesieniu BO na 01.01.2020 ze starego roku na nowy w oknie księgi tworzy się nowy Wpis typu A-Bilans otwarcia, na którym występuje konto 860.

Zgodnie z wcześniejszym opisem

Aby wynik finansowy był widoczny w stanie na 31.01 (i koniec każdego następnego miesiąca) jako zysk/strata z lat ubiegłych sugerujemy, aby:
- utworzyć osobne konto zysk/strata z lat ubiegłych (np: konto 820)
- powiązać je z bilansem (przypisać obie strony konta 820 wchodząc Ustawienia-Definicja raportów-Bilans)
- poleceniem księgowania zrobić np. w styczniu przeksięgowanie z konta wyniku finansowego na konto zysku/straty z lat ubiegłych (wykonać osobny wpis P-polecenie księgowania z przeksięgowaniem z konta 860 na konto 820).
Stan bilansu otwarcia na 01.01 pozostanie niezmieniony, pojawi się natomiast saldo na odpowiednim koncie - zysk/strata z lat ubiegłych (przypisanym koncie 820).

W razie dalszych pytań i wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt z serwisem FK pod nr tel.: 71 3828702
ODPOWIEDZ