www.reset2.pl • Rozrachunki z właścicielem
Strona 1 z 1

Rozrachunki z właścicielem

: czw, 14 lutego 2013 12:19
autor: maksimus
Rozpoczynam pracę z programem i nie wiem jak w R2FK zaksięgować fakturę kosztową zapłaconą gotówką lub za pobraniem bezpośrednio przez właściciela firmy (firma jednoosobowa osoby fiz.) bez użycia konta "kasa" i raportu kasowego. Do tej pory w innym programie księgowałam bezpośrednio na 240 "rozrachunki z właścicielem". Proszę o odpowiedź.

: czw, 14 lutego 2013 13:31
autor: Teresska
No i nie masz tutaj takiej możliwości. Jeszcze niejeden raz się wkurzysz.

: pt, 15 lutego 2013 14:04
autor: Inez
Jeśli chcemy, aby płatność odbyła się bez udziału konta kasa, wówczas podczas księgowania nie należy nanosić adnotacji o zapłacie na zakładce Płatności lecz przejść na zakładkę Dekret, zaznaczyć pole "korekta dekretu", a następnie tam przeksięgować kwotę z kontrahenta na konto właściciela. Potem w rozrachunkach kontrahenta podświetlić te dwie pozycje, utworzone po takim księgowaniu, i je ze sobą skojarzyć (prawy przycisk myszy -> skojarz).

: pt, 15 marca 2019 23:23
autor: grafenstudio
Czy faktury płacone przez pracownika spółki również się w ten sposób księguje? Szukałam czegoś w rodzaju kompensaty, ale nie znalazłam. Czy rozrachunki się przez to nie rozjeżdżają, że kojarzone są na dwóch różnych kontrahentach?

: śr, 20 marca 2019 13:54
autor: JSz
Dzień dobry,

tak, jeszcze wspomnę o parametrze "Tworzenie rozrachunków dla kompensujących się kwot" w konfiguracji (ustawienia->konfiguracja) na zakładce 'Księga'.

Pozdrawiam