Struktura bazy danych R2fk. Dokumentacja.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
rudin
Posty: 2
Rejestracja: pt, 15 marca 2013 12:18

Struktura bazy danych R2fk. Dokumentacja.

Post autor: rudin » pt, 15 marca 2013 12:23

Witam,

Czy jest gdzieś dostępna dokumentacja opisująca strukturę bazy danych dla programu R2FK oraz przykłady zapytań SQL wyciągających z programu przykładowe dane?



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 15 marca 2013 13:12

Przykłady zapytań sql możemy obejrzeć na dowolnym zestawieniu z każdego okna w programie R2FK - każde z zestawień posiada bowiem zakładkę "sql", na której pojawia się formuła - zapytanie sqlowe wynikające z definicji i zakresu ustawionych na zadkładkach "definicja" i "kolumny".

Strukturę bazy danych można natomiast obejrzeć wchodząc w Raporty - zestawienia SQL. Uzyskujemy tam bowiem dostęp do wszystkich tabel bazy danych, a poprzez wybraną tabelę - do wszystkich pól danej tabeli.
rudin
Posty: 2
Rejestracja: pt, 15 marca 2013 12:18

Post autor: rudin » pt, 15 marca 2013 14:07

Dziękuję za odpowiedź.
tomek
Posty: 2
Rejestracja: śr, 18 listopada 2015 14:42

Post autor: tomek » śr, 18 listopada 2015 14:48

sławek pisze:Przykłady zapytań sql możemy obejrzeć na dowolnym zestawieniu z każdego okna w programie R2FK - każde z zestawień posiada bowiem zakładkę "sql", na której pojawia się formuła - zapytanie sqlowe wynikające z definicji i zakresu ustawionych na zadkładkach "definicja" i "kolumny".

Strukturę bazy danych można natomiast obejrzeć wchodząc w Raporty - zestawienia SQL. Uzyskujemy tam bowiem dostęp do wszystkich tabel bazy danych, a poprzez wybraną tabelę - do wszystkich pól danej tabeli.
Przepreaszam że odkopuję stary post ale czy istnieje podobna funkcjonalność dla wersji 4? Albo dostępne jest jakies inne rozwiązanie? Bo nie ma w raportach "Raporty - zestawienia SQL"
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 122
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Edzia » śr, 18 listopada 2015 16:00

Witam,
W wersji 4 podobna funkcjonalność dostępna jest w serii PRO programu R2FK.
Zachęcamy do rozszerzenia programu :)
W wersji PRO strukturę bazy danych można obejrzeć wchodząc w Ustawienia - Definicje zestawień - (+) nowa pozycja. Źródło danych wybieramy z listy "Własny SQL".
Pozdrawiam
tomek
Posty: 2
Rejestracja: śr, 18 listopada 2015 14:42

Post autor: tomek » czw, 19 listopada 2015 8:28

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jestem na etapie poznawania tego programu dlatego mam też R2FK Pro w wersji demo, sprawdziłem i faktycznie działa. Jednak pisze również małą aplikacyjkę w .NET do wyciagania danych z bazy. Znalazłem świetny przykład korzystania z biblioteki API do R2Płatnik jednak ja potrzebuję podobnej funkcjonalności do Księgi i FKPRO. Widziałem że do wersji FKPRO jest dołaczona biblioteka jednak nie mam do niej dokumentacji to też nie mogę z niej skorzystać. Jednak Ksiega jest tylko w wersji standard dlatego jestem zmuszony korzystać bezpośrednio przez Bazę SQL i stąd bardzo pomocny był by opis struktury.
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 122
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Edzia » czw, 19 listopada 2015 9:25

Witam,
Taka dokumentacja jest w trakcie opracowywania. Proszę o podanie adresu e-mailowego na priv jeśli będzie gotowa to skontaktujemy się z Panem.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ