Zmiana na vatowca.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
kat_cho
Posty: 5
Rejestracja: wt, 22 października 2013 14:18

Zmiana na vatowca.

Post autor: kat_cho » wt, 22 października 2013 14:25

Sytuacja wygląda następująco:
Działalność mam od maja- sprzedaż dotyczyła elementów zwolnionych z podatku VAT i w związku z tym vatowcem nie byłam.
Od połowy października mam wpis do rejestru vatowców i sprzedaję usługi opodatkowane VATem.
Jak się prawidłowo rozliczać? I czy tą zmianę da się uwzględnić w programie?
Awatar użytkownika
Elzbam
 
Posty: 141
Rejestracja: pn, 15 lipca 2013 11:17
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Elzbam » wt, 22 października 2013 15:49

Parametry dotyczące VAT znajdują się w ustawieniach firmy tzn. Zbiory -> Wybór firmy -> Pozycja -> Ustawienia -> VAT.
W tabelce określamy czy firma jest płatnikiem podatku VAT (tak lub nie w kolumnie Vat), a jeśli jest, to w kolumnie Deklaracja podajemy wybrany rodzaj deklaracji VAT.
W sytuacji kiedy firma od maja do połowy października nie była "Vat-owcem" i od drugiej połowy października do teraz jest "Vat-owcem" parametry wprowadzamy w dwóch wierszach z podziałem na dwa okresy. Należy jednak pamiętać o tym iż do końca roku, w którym dokonaliśmy tej zmiany możemy wprowadzać dokumenty wyłącznie w ustawionym okresie (skrót F12 i wybieramy miesiąc "Od-Do"), który w całości kwalifikuje się wyłącznie do vat lub nie.
kat_cho
Posty: 5
Rejestracja: wt, 22 października 2013 14:18

Post autor: kat_cho » wt, 22 października 2013 22:55

Ślicznie dziękuję za pomoc.
kat_cho
Posty: 5
Rejestracja: wt, 22 października 2013 14:18

Post autor: kat_cho » czw, 07 listopada 2013 12:28

Elzbam pisze: Należy jednak pamiętać o tym iż do końca roku, w którym dokonaliśmy tej zmiany możemy wprowadzać dokumenty wyłącznie w ustawionym okresie (skrót F12 i wybieramy miesiąc "Od-Do"), który w całości kwalifikuje się wyłącznie do vat lub nie.
Czyli jak mam rozliczać vat na przykład za październik skoro program mnie nie przepuści dalej? Nie mogę zmienić okresu vat we wcześniej wprowadzonych dokumentach, bo cały czas mam błąd.
Awatar użytkownika
Elzbam
 
Posty: 141
Rejestracja: pn, 15 lipca 2013 11:17
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Elzbam » pt, 08 listopada 2013 8:32

Proszę o kontakt telefoniczny z działem pomocy technicznej tel: 71 37 71 224 w celu szczegółowego zdiagnozowania problemu.
ODPOWIEDZ