złe długi

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
magda22
Posty: 67
Rejestracja: pn, 23 sierpnia 2010 10:00

złe długi

Post autor: magda22 » czw, 05 grudnia 2013 9:35

Witam,

proszę o informacje dotyczącą "złych długów". Faktura zakupowa z sierpnia 2012 r. zaksięgowana i nie zapłacona.
W styczniu zgodnie z inf. z programy cyt. ""Na podstawie prowadzonej ewidencji płatności za okres 01-01-2013 - 31-01-2013 naliczono korekty podatku VAT od złych długów w wysokości -1725,00. Jeśli nie wiesz dlaczego naliczono korektę, przeczytaj w instrukcji obsługi rozdział "Złe długi - korekta podatku VAT". Na pewno uzupełniłeś prawidłowo płatności za ten okres i chcesz skorygować podatek naliczony o kwotę -1725,00?"

W przypadku tworzenia DW za okres od 01.01.2013 do 31.01.2013 r. wyskakuje mi komunikat "w wybranym okresie nie ma wpisów z zaznaczonym polem zes. sprzedaży". Więc pominęłam.

Moje pytanie brzmi, czy postąpiłam zgodnie z zasadami "złych długów" czy wyksięgowane zostało one zarówno z VAT i PIT? i jestem zgodna z prawem?

Proszę o pilną odpowiedź.

Pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: złe długi

Post autor: Inez » czw, 05 grudnia 2013 10:04

magda22 pisze:W przypadku tworzenia DW za okres od 01.01.2013 do 31.01.2013 r. wyskakuje mi komunikat "w wybranym okresie nie ma wpisów z zaznaczonym polem zes. sprzedaży". Więc pominęłam.
Skorzystała Pani z opcji "DW - zestawienie sprzedaży", a to nie ma nic wspólnego ze złymi długami. Odsyłam do instrukcji obsługi rozdział Księga i ewidencja przychodów -> Zestawienie sprzedaży.

magda22 pisze:Moje pytanie brzmi, czy postąpiłam zgodnie z zasadami "złych długów" czy wyksięgowane zostało one zarówno z VAT i PIT? i jestem zgodna z prawem?
Wyksięgowanie nastąpiło tylko z VAT, co jest zgodne z przepisami, bo wyksięgowania z kosztów należy dokonać tylko dla dokumentów wystawianych od 01.01.2013 r.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
magda22
Posty: 67
Rejestracja: pn, 23 sierpnia 2010 10:00

Post autor: magda22 » czw, 05 grudnia 2013 10:14

"Skorzystała Pani z opcji "DW - zestawienie sprzedaży", a to nie ma nic wspólnego ze złymi długami. Odsyłam do instrukcji obsługi rozdział Księga i ewidencja przychodów -> Zestawienie sprzedaży."

Tak właśnie zauważyłam, ale w momencie użycia PIT DW wyskakuje mi też to samo :)

Pięknie dziękuję za odpowiedź. Niezmiernie mnie Pani uspokoiła!!!!

Pozdrawiam
M.
magda22
Posty: 67
Rejestracja: pn, 23 sierpnia 2010 10:00

Post autor: magda22 » wt, 08 lipca 2014 14:06

Witam serdecznie,

powracając do tematu jak na wstępie.
W dniu dzisiejszym zapłaciłam wspomnianą fakturę.
W związku z tym odznaczam płatność na danej fakturze i wyskakuje mi komunikat:
"Deklaracja VAT obejmująca datę 31.01.2013 r. jest już zamknięta. Kontynuować?"
Po zatwierdzeniu kolejny:
" Deklaracja PIT-5L (miesięczna) dla właściciela obejmująca datę 06.08.2012 jest już zamknięta. Kontynuować?"
Zatwierdzam. W rubryce okres VAT pozostają xx-xxxx.
Po powrocie do 2014 r. i przeliczaniu VAT wyskakuje komunikat:
"Na podstawie prowadzonej ewidencji płatności za okres 01-07-2014 - 31-07-2014 naliczono korekty podatku naliczonego VAT od złych długów w wysokości 1725,00. Jeśli nie wiesz dlaczego naliczono korektę, przeczytaj w instrukcji obsługi rozdział "Złe długi - korekta VAT-naliczony". Na pewno uzupełniłeś prawidłowo płatności za ten okres i chcesz skorygować podatek naliczony o kwotę 1725,00?"
Zatwierdzam.
Pojawiło się to w rejestrze zakupów VAT. W deklaracji VAT został pomniejszony podatek do zapłaty.
Czy to już wszystko co powinnam zrobić i jest ok dla Urzędu?
Pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » wt, 08 lipca 2014 14:18

Wygląda na to, że to już wszystko :wink:
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
magda22
Posty: 67
Rejestracja: pn, 23 sierpnia 2010 10:00

Post autor: magda22 » wt, 08 lipca 2014 14:30

Super. Dziękuję.
ODPOWIEDZ