Księgowanie samego VAT-u z faktury sprzedaży

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Lew_1111
Posty: 26
Rejestracja: śr, 01 lutego 2006 23:06
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Księgowanie samego VAT-u z faktury sprzedaży

Post autor: Lew_1111 » czw, 16 lutego 2006 17:51

Art. 14 ust. 1f updof mówi:

"Jeżeli podatnik:

1) jest podatnikiem podatku od towarów i usług niekorzystającym ze zwolnienia od tego podatku oraz

2) prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, oraz

3) ewidencjonuje przychody w dacie wystawienia faktury, zgodnie z odrębnymi przepisami

- za datę powstania przychodu uważa się dzień wystawienia faktury, a jeżeli faktura nie została wystawiona w terminie określonym w odrębnych przepisach, za datę powstania przychodu uważa się dzień, w którym faktura powinna być wystawiona; w przypadku gdy zdarzenia, o których mowa w ust. 1c, nastąpiły w grudniu danego roku podatkowego, a faktury dotyczące tych zdarzeń, zgodnie z odrębnymi przepisami, zostaną wystawione w roku następnym, za datę powstania przychodu uważa się ostatni dzień roku podatkowego, w którym miały miejsce te zdarzenia.
"

Z zaksięgowaniem sprzedaży netto w grudniu ubiegłego roku (w innym programie) dam sobie radę. Co proponujesz, Max, w związku z zaksięgowaniem samego VAT-u w styczniu? Opcja "Tylko rejestr VAT" podczas księgowania sprzedaży nie działa, nie reaguje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » pt, 17 lutego 2006 9:04

Wprowadzając kwotę należy wybrać kolumnę "S-Tylko rejestr Vat". Nie wejdzie do książki, wejdzie do rejestru. Pole "Tylko rejestr Vat" ma znaczenie informacyjne i jest ustawiane automatycznie na podstawie rodzajów kolumn w pozycjach danego wpisu. Tzn. ustawi się samo jeśli będą tylko wpisy do kolumn "S-...".
Lew_1111
Posty: 26
Rejestracja: śr, 01 lutego 2006 23:06
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Lew_1111 » pt, 17 lutego 2006 10:29

Muszę Cię zmartwić, Max. Masz przed sobą bardzo głąbiastego użytkownika Waszego programu. Ja po prostu nie widzę możlwości wykonania tych czynności, o których piszesz.
Żeby było prościej i szybciej opiszę po kolei to, co widzę i robię:
1. Wciskam Ins, żeby księgować tę nieszczęsną fakturę.
2. Rozwija mi się lista. Wybieram S - sprzedaż
3. Wpisuję (lub wybieram z biblioteki) wszystkie niezbędne dane - numer faktury, data, kontrahent, nazwa zdarzenia gospodarczego)
4. Kwotę ogółem pomijam (bo tak chce - mogę, prawda?).
5. Widzę, że w lewym dolnym rogu jest opcja "Tylko rejestr VAT", więc, zacieram ręce, że wszystko będzie OK.
6. Wpisuję dane liczbowe - netto. VAT sam się wylicza.
7. Przechodzę do owego kwadracika "Tylko rejestr VAT". I tu spotyka mnie rozczarowanie. Toto nie działa!!! Nie reaguje na moje zachcianki.

I to cała moja historia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » pt, 17 lutego 2006 17:37

Lew_1111 pisze:6. Wpisuję dane liczbowe - netto. VAT sam się wylicza.
wpisując dane liczbowe najpierw wybieramy kolumnę '7-sprzedaż', '8-pozostałe przych' i właśnie tą o którą nam chodzi czyli 'S-tylko rej.vat'
Lew_1111 pisze: 7. Przechodzę do owego kwadracika "Tylko rejestr VAT". I tu spotyka mnie rozczarowanie. Toto nie działa!!! Nie reaguje na moje zachcianki.
Zaznaczy się samo, bo wcześniej wybraliśmy kolumnę 'S-...'

Mam nadzieję, że tym razem się uda :)
Pozdrawiam
Lew_1111
Posty: 26
Rejestracja: śr, 01 lutego 2006 23:06
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Lew_1111 » pt, 17 lutego 2006 17:44

Dzięki, Max. Oczywiście, że udało się. Czy mówiłem wcześniej, żem głąbiasty użytkownik? :)
ODPOWIEDZ