Fa w Eur a fundusze promocji

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Teresska
Posty: 74
Rejestracja: sob, 19 stycznia 2013 13:46

Fa w Eur a fundusze promocji

Post autor: Teresska » śr, 08 stycznia 2014 14:11

Może jakiś przykład jak te transakcje w programie zaksięgować i co najważniejsze - porozliczać?
Mam zakupy od polskiego kontrahenta do zapłaty w EUR. Przy zapłacie potrącam kwoty na Fundusz Promocji. Przy regulowaniu płatności nie mogę skojarzyć kwot. Ja biedzę się z tym już kilka dni bo faktur jest dużo, ale może autorzy programu poświęcą swój czas i dadzą przykład zapisów i rozliczeń. Oby tylko nie poprzez pięć poleceń księgowania do jednej faktury.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » czw, 09 stycznia 2014 9:31

Zalecamy bezpośredni kontakt z serwisem pod nr telefonu 71/377-12-02.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Teresska
Posty: 74
Rejestracja: sob, 19 stycznia 2013 13:46

Post autor: Teresska » pt, 28 lutego 2014 19:18

Proszę o udzielenie wyjaśnień na Forum. Mam około 40 faktur wystawionych w eur przez polskiego kontrahenta. Z każdej faktury potrącamy kwoty na Fundusz Promocji, w eur po kursie zgodnym z fakturą. Czy mam tworzyć około 40 poleceń księgowania aby móc rozliczyć te kwoty? A jeśli 40 to w każdym po dwa zapisy? Mam na myśli kwoty w eur i pln.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pn, 03 marca 2014 8:24

Ponieważ nie świadczymy usług merytorycznych i nie jesteśmy księgowymi proszę o informację w jaki sposób miałoby to być zaksięgowane, gdyby ksiegowanie odbywało się poza programem. Następnie my wskażemy jak to wprowadzić w programie, by uzyskać taki sam efekt. Właśnie w tym celu zalecany był kontakt bezpośredni z serwisem.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Teresska
Posty: 74
Rejestracja: sob, 19 stycznia 2013 13:46

Post autor: Teresska » wt, 04 marca 2014 22:22

Dla uproszczenia eur =4pln. Faktury są wystawiane w Eur.
Zakup materiałów: Wn 310 Ma 202-kontrahent waluta eur 8000,00 /32000pln.
vat naliczony: Wn 224 Ma 202-kontrahent waluta eur 400 eur/1600pln
Potrącony 0,1% Na Fundusz promocji: Wn 202-kontrahent Ma konto 229( Fundusz promocji) 8eur /32pln. Płacone przelewem w walucie. Po zapłacie zostają mi nierozliczone w rozrachunkach kwoty w Eur. Faktur jest już około 30 i nie wyobrażam sobie tworzenia dodatkowych dokumentów PK, które wprowadzałyby dodatkowe zapisy na koncie z kontrahentem. Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób wprowadzać do programu takie faktury oraz w jaki sposób je rozliczyć. W podobnym przypadku gdy faktura jest wystawiona w pln nie ma problemu z rozliczeniem potrąconych na FP kwot.
Teresska
Posty: 74
Rejestracja: sob, 19 stycznia 2013 13:46

Post autor: Teresska » pn, 10 marca 2014 13:46

Czy serwis udzieli mi odpowiedzi?
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pn, 10 marca 2014 15:38

Sprawa została przekazana do Działu Rozwoju Oprogramowania, czekamy na informację zwrotną w tym zakresie.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » śr, 19 marca 2014 11:09

W dniu dzisiejszym ukazała się aktualizacja programu, która umożliwia kojarzenie rozrachunków w opisanej sytuacji (bezpośrednio w oknie Rozrachunki kontrahenta). Kojarzenie to nie wymaga tworzenia dodatkowych dokumentów PK.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Teresska
Posty: 74
Rejestracja: sob, 19 stycznia 2013 13:46

Post autor: Teresska » czw, 27 marca 2014 14:27

Udało mi się uporządkować zapisy i uzgodnić saldo. Szkoda tylko tych kilku zmarnowanych dni pracy i moich nerwów.
ODPOWIEDZ