Jak zaksiegować fakturę wewnętrzną

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
HALSZKA
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 12 listopada 2006 18:51
Kontakt:

Jak zaksiegować fakturę wewnętrzną

Post autor: HALSZKA » pt, 07 lutego 2014 12:16

Witam.
Mam problem, bo muszę wystawić fakturę wewnętrzną za usługę transakcji kartą(prowizja,SIX) aby naliczyć Vat, ale nie wiem jak ją zaksięgować. W ewidencji sprzedaży i zakupów Vat osobno? A może jest jakiś sposób aby to zrobić za jednym zamachem tzn, jednym wpisem? Będę wdzięczny za informację.
Janusz S.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pt, 07 lutego 2014 13:52

Czy to nie jest przypadkiem transakcja zagraniczna? Gdzie to ma się znaleźć na deklaracji VAT-7? Może wystarczyłby wpis I - Import usług? On automatycznie wystawi i rozliczy fakturę wewnętrzną :wink:
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
HALSZKA
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 12 listopada 2006 18:51
Kontakt:

Post autor: HALSZKA » sob, 08 lutego 2014 10:42

Witam.
Tak, jest o firma zagraniczna, lecz nie wystawia faktur Vat tylko otrzymuję rozliczenie prowizji w złotówkach. Z informacji z rozliczenia wynika że: "Obowiązek rozliczenia wszelkich podatków i opłat, naliczanych przez firmę SIX w ramach niniejszej umowy spoczywa na usługobiorcy."
Według mojej wiedzy powinienem naliczyć i odprowadzić podatek Vat ale również mam go prawo odliczyć. Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.
W mojej wersji programu nie mogę znaleźć I- import usług, może gdzieś to można włączyć, jest tylko F- Faktura wewnętrzna oraz B- Nabywca podatnikiem.

Witam.
To wszystko robi się bardzo ładnie z B- Nabywca podatnikiem. :D
Nie doczytałem wszystkiego w pomocy, przepraszam za zamieszanie.
Janusz S.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pn, 10 lutego 2014 14:33

Wpis B - Nabywca podat. raczej nie ma zastosowania w Pana przypadku, bowiem dotyczy on zakupu wyrobów stalowych, których sprzedaż jest rozliczana na zasadach odwrotnego obciążenia (VAT rozlicza nabywca). Mechanizm odwrotnego obciążenia może mieć zastosowanie w przypadku tych podmiotów, które nawet w szczątkowym zakresie zajmują się sprzedażą prętów stalowych, drutów, kształtowników czy kątowników.
Być może nie widzi Pan wpisu typu I - Import usług, gdyż w licencji brak jest opcji TZ - transakcje zagraniczne. Nadal wracamy do tematu gdzie to ma być wykazane na deklaracji VAT-7, w jakich polach?
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
HALSZKA
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 12 listopada 2006 18:51
Kontakt:

Post autor: HALSZKA » pn, 10 lutego 2014 21:31

Inez pisze:Wpis B - Nabywca podat. raczej nie ma zastosowania w Pana przypadku, bowiem dotyczy on zakupu wyrobów stalowych, których sprzedaż jest rozliczana na zasadach odwrotnego obciążenia (VAT rozlicza nabywca). Mechanizm odwrotnego obciążenia może mieć zastosowanie w przypadku tych podmiotów, które nawet w szczątkowym zakresie zajmują się sprzedażą prętów stalowych, drutów, kształtowników czy kątowników.
W pomocy tego nie pisze.
Być może nie widzi Pan wpisu typu I - Import usług, gdyż w licencji brak jest opcji TZ - transakcje zagraniczne.
Nie prowadzę transakcji zagranicznych. Otrzymuję rozliczenie w PLN a nie w walucie obcej.
Nadal wracamy do tematu gdzie to ma być wykazane na deklaracji VAT-7, w jakich polach?
Nie jestem księgowym. Gdybym to wiedział nie byłoby tego tematu.
Może warto byłoby przeczytać dokładnie to o czym piszę i spróbować zrozumieć.
Może jest księgowy na forum lub osoba mająca jakąś wiedzę w tej lub podobnej sprawie i mogłaby zasugerować kierunek w jakim powinienem pójść.
Janusz S.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » wt, 11 lutego 2014 8:21

HALSZKA pisze:Nie jestem księgowym. Gdybym to wiedział nie byłoby tego tematu.
Może warto byłoby przeczytać dokładnie to o czym piszę i spróbować zrozumieć.
Może jest księgowy na forum lub osoba mająca jakąś wiedzę w tej lub podobnej sprawie i mogłaby zasugerować kierunek w jakim powinienem pójść.
W takim razie proponuję kontakt z Krajową Informacją Podatkową (tel. 0801 055 055). Oni rozwiążą problem pod względem merytorycznym, czyli udzielą odpowiedzi na pytanie gdzie ma się to księgowanie znaleźć na deklaracji VAT-7, a wtedy my podpowiemy technicznie jak to wprowadzić, by było poprawnie pod tym względem. Niestety nie świadczymy konsultacji merytorycznych.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Teresska
Posty: 74
Rejestracja: sob, 19 stycznia 2013 13:46

Post autor: Teresska » czw, 06 marca 2014 11:25

Tu masz pewnie typowy import usług. Wybierz rodzaj dokumentu: import usług, reszta powinna Ci się prawidłowo rozliczyć. Jeśli nie masz wersji programu z rozliczeniem walutowym to możesz mieć ograniczenie w tworzeniu faktury wewnętrznej. Niby nie jest obowiazkowa ale jaka praktyczna.
HALSZKA
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 12 listopada 2006 18:51
Kontakt:

Post autor: HALSZKA » ndz, 09 marca 2014 22:35

Witam.
Jednak jest to tzw. import usług(art.28b ustawy), wymaga posiadania NIP UE(art.97 ust.10 ustawy). F. wewn. będę księgował ręcznie bo to tylko jedna pozycja w miesiącu.
Janusz S.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 10 marca 2014 10:10

Wpisem F - faktura wewnętrzna tego nie obsłużymy (służy do ewidencjonowania zupełnie innego rodzaju operacji).


Konieczne będzie albo dokupienie licencji na transakcje zagraniczne, albo zaksięgowanie wpisu tylko jako zakup i ręczne uzupełnienie strony vatu należnego w odpowiednich pozycjach.
ODPOWIEDZ