WNT - jednorazowa przypadkowa transakcja

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
powernord
Posty: 18
Rejestracja: pt, 28 lutego 2014 16:39

WNT - jednorazowa przypadkowa transakcja

Post autor: powernord » wt, 29 kwietnia 2014 8:48

Witam, przypadkiem okazało się, że zakupione materiały eksploatacyjne do drukarki dotarły z fakturą od kontrahenta z DE. Faktura w związku z faktem, iż nie podaliśmy NIP UE przyszła z niemiecką stawką 19%. Na korektę nie ma co liczyć. Moje pytanie - jak mam tę transakcję wprowadzić do R2FK zważywszy na fakt, iż jest jednorazowa a jej wartość to 84pln zatem zakup rozszerzenia mija się z celem... Księguję bezpośrednio na 4 i 5. Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » wt, 29 kwietnia 2014 12:32

Nie ma możliwości by bez posiadania modułu TZ - transakcje zagraniczne wprowadzić taki wpis we właściwe pola. Niestety jedyne co można zrobić to użyć dwóch wpisów: zakup i sprzedaż, a potem ręcznie poprawić deklarację VAT-7. Oczywiście deklaracja VAT-UE w tym przypadku będzie do wypełnienia ręcznego.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
powernord
Posty: 18
Rejestracja: pt, 28 lutego 2014 16:39

Post autor: powernord » śr, 07 maja 2014 9:55

Dziękuję za odpowiedź - spodziewałam się tego niestety:( ale dopłata do funkcji programu jest nieekonomiczna w tym przypadku, tym bardziej, że wiem, iż takie transakcje nie powtórzą się...
ODPOWIEDZ