Problem z odtworzeniem bazy danych z archiwum

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Bface
Posty: 7
Rejestracja: wt, 25 listopada 2014 21:40

Problem z odtworzeniem bazy danych z archiwum

Post autor: Bface » pt, 28 listopada 2014 2:11

ten sam problem mam z R2Księga...jednak po uzyskaniu pomocy do R2faktury chciałem w ten sam sposób dokonać konwersji danych...mój plik archiwum to *.spx a teraz program prosi o *.spq. Z narzędzi wybieram konwersję danych wskazuję folder i...nic, program nie widzi archiwum. Odinstalowałem program i SQL, zainstalowałem jeszcze raz nie robiąc aktualizacji i teraz do tego wszystkiego wyrzuca błąd bazy SQL : Nie można utworzyć bazy danych. Baza danych juz istnieje lub niewłaściwe połączenie. Co mam z tym fantem zrobić? Muszę odzyskać archiwum. Pomocy
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 28 listopada 2014 8:47

tworząc nową bazę danych proszę wpisać nazwę, która dotąd nie była użyta (np. fk123 zamiast domyślnie podstawiającej się nazwy fk)

na etapie konwersji danych - domyślnym katalogiem, w którym program szuka bazy danych wcześniejszej wersji jest C:\RESET2
co nie znaczy, że na pewno tam Użytkownik miał założoną bazę danych

przed konwersją proponujemy, aby uruchomić "starą" wersję programu, wejść na Zbiory - Narzędzia - Zmiana bazy danych i skopiować widoczną tam ścieżkę (katalog bazy danych)
"stary" program następnie zamykamy; w "nowym" wchodzimy na Zbiory - Narzędzia - Konwersja danych i zamiast katalogu domyślnego (C:\RESET2) wklejamy skopiowaną uprzednio ścieżkę

w przypadku gdyby na którymś etapie pojawiły się dodatkowe, nieprzewidziane przez nas trudności - zachęcamy do kontaktu telefonicznego z działem serwisu
spróbujemy podpowiedzieć na co jeszcze można zwrócić uwagę lub zaproponujemy połączenie zdalne i instalację wersji 4.0 przez serwisanta (w rozsądnej cenie: patrz: zdalny serwis)
Bface
Posty: 7
Rejestracja: wt, 25 listopada 2014 21:40

Post autor: Bface » pt, 28 listopada 2014 22:29

gdzie mogę znaleźć program R2Księga w starszej wersji, w któej plik archiwum to *.spx?
Awatar użytkownika
hadassa
 
Posty: 160
Rejestracja: wt, 04 maja 2010 10:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: hadassa » pn, 01 grudnia 2014 8:53

http://www.reset2.pl/oferta/standard/r2 ... tualizowac
Na samym dole strony w części do pobrania, jest wersja demo (paradox)
Bface
Posty: 7
Rejestracja: wt, 25 listopada 2014 21:40

Post autor: Bface » pn, 01 grudnia 2014 22:23

ok. odzyskałem dane w wersji 3.08. Zainstalowałem też nową resję programu, zarchiwizowałem jeszcze raz dane na starszej wersji i niestety nowa wersja programu przy próbie konwersji z wersji 3.08 nadal nie widzi danych. Nie wiem jak mam wczytać dane z archiwum do nowej wersji r2księga
Awatar użytkownika
hadassa
 
Posty: 160
Rejestracja: wt, 04 maja 2010 10:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: hadassa » wt, 02 grudnia 2014 10:07

Proponuje wejść w wersji 3 w Zbiory-Narzędzia-Zmiana bazy danych i skopiować sobie ścieżkę.
Zamykamy program i w wersji 4 wkleić ścieżkę do konwersji
Bface
Posty: 7
Rejestracja: wt, 25 listopada 2014 21:40

Post autor: Bface » ndz, 07 grudnia 2014 23:49

Dzięki...udało się
ODPOWIEDZ