Zestawienie "Złe długi"

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Zestawienie "Złe długi"

Post autor: Grażula » wt, 03 lutego 2015 18:33

W zestawieniu tym brakuje mi kolumny „wartość netto” i „podatek VAT „ które objęte zostały „złymi długami”, i gdyby jeszcze jedna kolumna „data zapłaty” tj. kiedy zapłacono, to super byłaby kontrolka. Po zakończonym miesiącu drukuję zestawienie „Złe długi” i wiem co wyksięgowałam w danym miesiąca i bieżąco śledzę co z tego z powrotem wróciło w koszty lub do VAT, notując w zestawieniu ( np. ręcznie ) datę zapłaty. Datę zapłaty może również podstawiać program, wtedy po rozliczeniu wszystkich długów z danego miesiąca mogę wydrukować piękne zestawienie i czarno na białym dla kontroli podatkowej. A może jest inne rozwiązanie, zależy mi, żebym widziała zestawienie co wyksięgowałam i co z powrotem z tego wróciło i w jakim miesiącu. Nadmieniam, że spłata niektórych zobowiązań trwa i 2 lata np. telefony komórkowe spłacane ratami, ubezpieczenia ratalne ( rok). Z perspektywy biura rachunkowego taka kontrolka jest niezbędna. Może coś w tym zakresie uda się zrobić ?
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Zestawienie "Złe długi"

Post autor: Grażula » czw, 12 lutego 2015 16:56

Zestawienie "Złe długi" nie wykazuje faktury dotyczącej zakupu środka trwałego za którego nie zapłacono. Może uda się zmodyfikować zestawienie wg moich wcześniejszych sugestii?
Awatar użytkownika
Elzbam
 
Posty: 141
Rejestracja: pn, 15 lipca 2013 11:17
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Elzbam » pt, 13 lutego 2015 11:10

Ustalimy czy jest możliwość wprowadzenia takich zapisów, ale czekamy również na inne zgłoszenia w tym zakresie.
Zakup środka trwałego powinien pokazywać się na zestawieniu "Złe długi". Proszę o kontakt z działem serwisu FK: 71 37 71 202 wew. 608
Awatar użytkownika
mallgoska
Posty: 24
Rejestracja: pn, 01 grudnia 2014 8:26
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: mallgoska » pt, 13 lutego 2015 15:18

Dziękujemy za zgłoszenie na forum oraz za cenne sugestir przekazane podczas rozmowy telefonicznej.
Sprawa dodania nowych kolumn na wydrukach zestawień została przekazana do rozważenia pod kątem wprowadzenia zmian w programie.
Przypominamy również, że w obecnej konfiguracji programu sprawdzamy złe długi w podatku dochodowym w oparciu o wpisy typu z - zakup,
środki trwałe, wchodzące w koszty poprzez odpisy amortyzacyjne wymagają uwagi naszych klientów i ręcznego wyksięgowywania i księgowania powrotnego na dowodach wewnętrznych.
ODPOWIEDZ