Remanent początkowy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
satinwalnut
Posty: 4
Rejestracja: wt, 06 września 2016 16:54

Remanent początkowy

Post autor: satinwalnut » wt, 06 września 2016 17:00

Witam
W jaki sposób w programie R2księga stworzyć remanent początkowy (przy zakładaniu działalności) przy rozliczaniu się podatkiem liniowym i brakiem towarów handlowych i materiałów? Przedmiot działalności to świadczenie usług tłumaczeniowych. Wybrałam "R-Remanent"; kwota 0, opis zdarzenia "Remanent początkowy"; czy coś takiego wystarczy?
I pytanie drugie - przy wpisywaniu danych firmy, w zakładce VAT wybrałam sposób rozliczania się kwartalny natomiast nie wiem jaką wybrać datę; intuicyjnie wpisałam datę zgłoszenia do US że będę vatowcem czynnym czyli datę jutrzejszą ale aplikacja sugeruje użycie daty "pierwszego dnia roku w którym rozpoczęto działalność"
Awatar użytkownika
karolajn
 
Posty: 19
Rejestracja: śr, 07 września 2016 10:27
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: karolajn » śr, 07 września 2016 10:37

Wprowadzenie Remanentu początkowego, przez wprowadzenie jako "R-Remanent, kwota 0, przez opis zdarzenia, Remanent początkowy" jest prawidłowym wprowadzeniem. Remanent zostanie wykazany w księdze przychodów i rozchodów jako kwota 0, w poz.1, kolumnie 15. W związku z uzupełnieniem daty w zakładce Vat data wystąpienia przez Pana jako czynny podatnik Vat to data założenia działalności, lecz wpisując parametry zostaje sugerowana data 01-01-xxxx ponieważ, wpisując datę założenia działalności sporządzając deklaracje VAT-7K zostanie pokazany komunikat "parametry rozliczenia podatku nie obejmują w całości tego roku lub są w ogóle nieokreślone?", komunikat zostanie wyświetlany co kwartał przy drukowaniu deklaracji, obie sugerowane dat są prawidłowe.
ODPOWIEDZ