Wydruk Deklaracji VAT-R

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Burro
Posty: 4
Rejestracja: śr, 22 marca 2017 14:26

Wydruk Deklaracji VAT-R

Post autor: Burro » czw, 13 kwietnia 2017 22:42

Witam,
Proszę o informacje jak wydrukować wysłaną elektronicznie deklaracje VAT-R?
Wchodząc na firmę, a następnie na "drukuj" otwiera się nowa deklaracja do wypełnienia, a nie ta wysłana.
Natomiast w "Historii e-deklaracji" też nie ma możliwości wydruku wysłanej deklaracji.

Dziękuję :)
raphicc
Posty: 105
Rejestracja: wt, 03 lutego 2015 15:47

Post autor: raphicc » pt, 14 kwietnia 2017 13:04

Mam ten sam problem. Aby zrobić korekty deklaracji VAT-7 trzeba było otworzyć poprzednia deklarację. Niestety zapomniałem ja wydrukować. Jak można to zrobić? Wchodzę w deklaracje VAT i prawym klawiszem wybieram historie( tak jak opisane w instrukcji), potem naciskam na e-deklaracja i pokazuje mi się okienko gdzie mogę zobaczyć w xml deklarację oraz pobrać UPO. Gdy naciskam na ikonke XML to uruchamia się przeglądarka internetowa i tu widzę ładne drzewko kodu xml. A ja chciałbym zobaczyć i wydrukować ta deklarację w graficzny sposób. Przy importowaniu tak zapisanego pliku do e-dek nie mogę go zaimportować, przeglądarka pokazuje mi , że brak jest stylów do pokazania i pokazuje mi drzewko z żywym kodem.
Aktywna deklaracja pdf ze strony mofnetu nie chce wczytać mi tych danych. Proszę o pomoc jak to odczytać w trybie graficznym a nie tekstowym.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 18 kwietnia 2017 13:18

Niestety, na obecną chwilę nie ma możliwości nadrukowania na gotowym formularzu - czy to VAT-7 czy VAT-R - wysłanej deklaracji, zapamiętanej w programie w historii e-deklaracji.
Dane w programie na tę chwilę przechowujemy jako zawartość formularza (xml z e-deklaracją) a nie w formie graficznej.
W formie graficznej udostępniamy wydruki bieżących dokumentów - VAT-R do momentu zamknięcia okna wysyłki i VAT-7 - do momentu otwarcia (ikonka kłódki) danej deklaracji.
W przyszłości planujemy zmiany w tym zakresie - być może idące w kierunku mechanizmu "dziennika wydruków" znanego z programu kadrowo-płacowego R2płatnik. O planach i wykonaniu owych będziemy Państwa informować.
lalinn
Posty: 3
Rejestracja: wt, 20 listopada 2018 20:46

Post autor: lalinn » wt, 20 listopada 2018 21:45

W razie problemów z drukami VAT-R warto przejrzeć ten poradnik: vat r instrukcja wypełnienia Jest tam sporo przydatnych informacji nie tylko dla podatników VAT, ale także ogólnie odnośnie prowadzenia księgowości w firmie. Polecam zajrzeć.
ODPOWIEDZ