przychody z udziału w innych firmach

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
chino33
Posty: 11
Rejestracja: czw, 16 lutego 2006 21:39

przychody z udziału w innych firmach

Post autor: chino33 » wt, 19 września 2006 16:35

Mam problem z wpisaniem do deklaracji PIT5 przychodów z innej firmy, w której księgowość nie jest prowadzona za pomocą programów firmy RESET2 (poszczególne sumy dostaję od księgowej). O ile dobrze pamiętam w programie TURBOKSIĘGA bez problemu mogłem modyfikować wpisy do PIT5. Czy jest możliwość wpisania tych paru liczb do deklaracji PIT5 z r2księgi bez konieczności dokupienia dodatkowych licencji?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » śr, 20 września 2006 10:52

Witam

Trzeba rozszerzyć wersje programu na większą ilość źródeł przychodów (firm).

Wynika to stąd, że w R2księdze w odróżnieniu od TurboKsięgi prowadzona jest pośrednia ewidencja dochodów (okno DOCHODY do PIT5 wywoływane z PIT5), która zbiera dochody z wpisów do księgi i jest źródłem danych dla PIT-5, a co za tym idzie nie można tych danych wpisać bezpośrednio w PIT5.

Dzięki tej dodatkowej ewidencji można m.in. obsłużyć dowolną liczbę źródeł przychodów (a nie tylko 3 tak jak w TurboKsiędze) oraz dowolną liczbę zmian udziałów.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ