www.reset2.pl • Skanowanie dokumentów z OCR
Strona 1 z 1

Skanowanie dokumentów z OCR

: śr, 31 stycznia 2018 15:35
autor: MilVat
Witam,

Czy planujecie Państwo wprowadzić program do skanowania faktur z funkcją OCR - rozpoznawania tekstów ? (oczywiście zintegrowany z R2fk ) ?

Konkurencja juz to posiada.

Dziękuje.

: czw, 08 lutego 2018 8:43
autor: Elzbam
Na chwilę obecną nie mamy takich planów.
Istnieją natomiast serwisy, które potrafią eksportować dane zgodnie z naszymi formatami importu np. Saldeo.

Re: Skanowanie dokumentów z OCR

: pn, 26 lutego 2018 14:48
autor: agatal
Chciałabym również zachęcić do zwrócenia uwagi na firmę e-MSI, która posiada program do OCRowania faktur posiadający możliwość integracji z oprogramowaniem Reset2 jak również z innymi systemami.

showthepath.com - narzędzie OCR

: wt, 29 maja 2018 16:24
autor: showthepath
Witam,
Polecam narzędzie OCR showthepath.com posiada wsparcie dla 44 języków oraz wielu formatów dokumentów w tym skanów. Działa z każdym system operacyjnym jak i urządzeniem mobilnym.

: pn, 18 czerwca 2018 22:04
autor: Biznesplus
Czemu nikt nie wpadł na to, żeby w programach fakturujących dodawać na fakturach kod QR zawierający podstawowe pola: data, numer faktury, nip sprzedawcy, kwoty i stawki VAT. W programie księgowym można by dorobić jakąs aplikację czytającą przy pomocy czytnika i byłoby to pewniejsze niż OCR...

: wt, 19 czerwca 2018 9:05
autor: sławek
Bardzo dobre pytanie.

Póki co nadzieją na unifikację rozmaitych systemów fakturujących oraz różnych systemów księgowych są struktury JPK_VAT oraz JPK_FA.
Niepodważalne zalety to oczywiście jasna i odgórnie narzucona struktura oraz konieczność generowania zestawień JPK (comiesięcznie lub na żądanie kontroli z urzędu skarbowego) przez działające na rynku systemu fakturujące i księgowe.

Z naszej strony polecamy importy faktur sprzedażowych z systemów zewnętrznych poprzez JPK_VAT oraz JPK_FA (menu firmy - pozycja - ustawienia - inne - import z zewnętrznych programów).

: pn, 11 lutego 2019 13:28
autor: RalphOcean
"Czemu nikt nie wpadł na to, żeby w programach fakturujących dodawać na fakturach kod QR zawierający podstawowe pola: data, numer faktury, nip sprzedawcy, kwoty i stawki VAT. W programie księgowym można by dorobić jakąs aplikację czytającą przy pomocy czytnika i byłoby to pewniejsze niż OCR"
Już w 2016 powstał projekt PrzyjaznaFaktura.pl, który właśnie dokładnie to realizuje. Co więcej cała struktura JPK_FA wystawionej faktury jest pobierana do programu księgowego. Z Reset2 ten mechanizm także może działać, wystarczy dobra wola producenta programu.