Faktura za naprawę samochodu

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
osoba
Posty: 1
Rejestracja: pn, 02 kwietnia 2018 11:06

Faktura za naprawę samochodu

Post autor: osoba » pn, 02 kwietnia 2018 11:35

Dzień dobry, proszę o pomoc w zaksięgowaniu faktury w programie R2księga KPIR, jednoosobowa działalność.
Faktura za naprawę samochodu bedacego w ewidencji środków trwałych, naprawa sfinansowana przez ubezpieczyciela z mojej polisy autocasco. Zapłaciłem w warsztacie tylko 50% VAT na co dodatkowo otrzymałem notę obciazeniowa.

Jak prawidłowo zaksięgować fakturę.
dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Ul » wt, 03 kwietnia 2018 13:47

Sugerujemy użyć wpisu Zakup krajowy, wybierając kolumnę 'Z - tylko rej. VAT'. Program umożliwia następujący scenariusz - wpisujemy kwotę brutto, która stanowić będzie właściwą kwotę VAT do odliczenia. Kwotę VAT, którą program przeliczył automatycznie zastępujemy ręcznie taką samą kwotą jak ta brutto. W kwocie netto natomiast automatycznie pojawi się wartość zerowa.
Marek123
Posty: 5
Rejestracja: śr, 05 grudnia 2018 12:11

Post autor: Marek123 » śr, 05 grudnia 2018 12:15

Dziękuję bardzo za pomoc, dzięki takim odpowiedziom nie musiałem sam zakładać nowego tematu
ODPOWIEDZ