Sugestia

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Biznesplus
Posty: 44
Rejestracja: czw, 28 stycznia 2016 14:29
Lokalizacja: Zielonki k.Krakowa

Sugestia

Post autor: Biznesplus » śr, 21 listopada 2018 7:30

Mam propozycję żeby w karcie kontrahenta wprowadzić coś w rodzaju check-boxa, aktualny/nieaktualny i możłiwość ukrycia ich (aby program nie podpowiadał już tych kontrahentów przy wyszukiwaniu po nazwie).

Często firmy się przekształcają lub powstają spółki o podobnej nazwie.

Możliwość ukrycia nieaktualnych już kontrahentów minimalizowałoby ryzyko pomyłki.
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 122
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Edzia » śr, 21 listopada 2018 9:15

Jest możliwość ukrycia nieaktywnych kontrahentów - pole "Stały"

W oknie "Kontrahenci" przechodzimy na zakładkę "Pozycja" na danym kontrahencie, którego chcemy ukryć i i odznaczamy pole "Stały" pozostali kontrahenci to pole powinni mieć zaznaczone, następnie w oknie "Kontrahenci" wciskami F4 (właściwości) otworzy się okno "Właściwości" w którym to oknie odznaczamy pole "Niestały" i zatwierdzamy zmianę przyciskiem "Ok"
robkow
Posty: 30
Rejestracja: pn, 02 maja 2016 23:34

Post autor: robkow » śr, 21 listopada 2018 9:28

A ja mam dodatkowe sugestie w sprawie poprawy programu.

1. W karcie kontrahenta dodać jeszcze dodatkowe pole opis zdarzenia dla
operacji kasowych KP/KW i bankowych i wprowadzić opcje podczas importu
przelewów bankowych i kasy - Opis zdarzenia - Tak jak w kontrahencie.
Teraz np. mając około 500 wpłat na konto od tego samego kontrahenta
np. z terminali płatniczych muszę opis uzupełnić ręcznie.
A chyba nie na tym powinna polegać praca księgowego aby stykać 500 razy
to samo ( szkoda klawiatury i bolących palców).

2. Proszę podać jakim klawiszem na klawiaturze można przejść do pola wyżej podczas księgowania. Np. często zdarza się że kliknie się raz za dużo i kursor jest w tym drugim polu opisu zdarzenia gospodarczego i trzeba oderwać rękę
do myszki aby przejść pole wyżej (do opisu z listy wybieralnych zdarzeń).
Jak by w tym miejscu działał klawisz strzałka w górę sprawa była by załatwiona.
A tak to punkt 1 i 2 mija się z tym co podajecie na wszej stronie
reklamując produkt:

"Przy projektowaniu programu szczególny nacisk położono na szybkość wprowadzania danych bez użycia myszki."

3. Kiedyś, około 1,5 roku temu gdy testowałem program przed zakupem
to wprowadzając pozycje zakupu, można było usunąć jakąś pozycję
przez klawisz DEL, a od którejś tam aktualizacji nie da się, tylko
przez przycisk -.
Wygodniej było przez DEL, przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 122
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Edzia » śr, 21 listopada 2018 16:12

1. Dziękujemy za sugestię, przyjrzymy się sprawie.

2. Aby cofnąć się do poprzedniej pozycji należy użyć kombinacji klawiszy "Shift Tab".

3. Na wersji 10.19.1 z dnia 15.10.2018 bez problemu można usunąć pozycje zakupowa klawiszem “DEL”
Garczar
Posty: 34
Rejestracja: śr, 21 czerwca 2017 21:29

Post autor: Garczar » czw, 22 listopada 2018 9:24

To i ja chciałbym dodać kilka słów :)

1) Czy damy radę do programu dodać prosty kalkulator, wywoływany jakimś skrótem klawiszowym? Najlepiej żeby pamiętał wynik ostatniego obliczania i ten wynik można wprowadzić poprzez zwykły wklej do dowolnego miejsca.

2) Znacznik kontrahenta dostawca/odbiorca.
Czy przy wprowadzaniu dokumentu zakupu jest możliwość ustawienia widoku tylko kontrahentów oznaczonych jako dostawcy? I odwrotnie, czy wprowadzając dokument sprzedaży jest możliwość ustawienia widoku tylko odbiorców? Obecnie widać całą kartotekę. Aktualny widok nie przeszkadza w sytuacji gdy kontrahentów jest niewielu. Ale przy bazie sięgającej ponad 10 k podmiotów, to jest istotne utrudnienie przy wyszukiwaniu kontrahentów.

3) Podpisuję się pod prośbą, aby umożliwić dopisywanie stałych opisów zdarzenia dla operacji kasowych z poziomu kontrahentów (+ automatyczne uzupełnianie w sytuacji importu z systemu bankowego).

4) Automatyczna wysyłka wieli deklaracji VAT
Bardzo się cieszę, że mamy możliwość seryjnej wysyłki deklaracji VAT oraz plików JPK.
Dlaczego nie dotyczy to pozostałych deklaracji VAT-owskich? VAT-27, VAT UE itd? Dlaczego te deklaracje trzeba i tak puszczać osobno dla każdego podmiotu?

łączę serdeczne pozdrowienia i życzenia owocnego rozwijania jednego z najlepszych programów dostępnych na rynku.

rg
Awatar użytkownika
Edzia
 
Posty: 122
Rejestracja: wt, 10 listopada 2015 8:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Edzia » wt, 27 listopada 2018 12:55

Dziękujemy za sugestie.
MarX
Posty: 1
Rejestracja: pn, 03 grudnia 2018 21:41

Post autor: MarX » pn, 03 grudnia 2018 21:44

Ja mam sugestię, aby w miare możliwości odświerzyć stronę, troszkę zmienić styl na bardziej nowoczesny, bardziej przyjazny :o
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 05 grudnia 2018 9:56

Mamy to na uwadze i pracujemy nad zmianami :)
ODPOWIEDZ