Leasing samochodu osobowego z UE

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Leasing samochodu osobowego z UE

Post autor: lgorek » pn, 07 stycznia 2019 12:40

Witam,

Mam kilka pytań o nowe przepisy ale najważniejszy to leasing z UE
1. Czy program będzie przygotowany aby za jednym wpisem poprawnie zaksięgować wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru/usługi oraz jednocześnie poprawne obliczyć limit do tej faktury.
2. Czy w programie będzie można dodać nowy kontrakt czy zdarzenie gospodarcze lub jeszcze coś innego aby program sam liczył że dla przykładu samochód_1 który jest na leasing wykorzystał już 140k zł z danego limitu. Chodzi mi tutaj o sytuację aby program za nas pamiętał i zliczał że limit 150k zł jest już blisko lub został przekroczony.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 07 stycznia 2019 14:03

Zachęcamy do pobrania wersji 10.21.0 z dnia 04.01.2019

Opcja samochodu powinna zadziałać zarówno przy wpisach krajowych, jak i przy wpisach typu WNT.

Jeśli chodzi o limit leasingu obowiązuje faktycznie kwota 150.000 PLN, jednak poszczególne raty obliczamy na bieżąco a nie na koniec rozliczenia samochodu.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Post autor: lgorek » wt, 08 stycznia 2019 11:58

Czyli w przypadku leasingu musimy sami pamiętać lub zapisywać jaka kwota została już odliczona w przypadku leasingu.

Dla przykładu jest leasing który na miesiąc rata wynosi 4000zł przy czym pierwsza wpłata była 30 000zł. Z tego wynika że limit 150 000zł zostanie osiągnięty po 30miesiącach.

Nie ma obecnie możliwości wprowadzania limitu dla leasingu ? Aby program sam liczył ile zostało już odliczone.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 08 stycznia 2019 16:14

Obawiam się, że nie zostałem dobrze zrozumiany.

Zachęcam do pobrania aktualizacji programu i zapoznania się z tematem w instrukcji dotyczącym nowego rozliczenia samochodów.

Przypomnę raz jeszcze: w oknie samochodów jest możliwość (i konieczność) wprowadzenia wartości samochodu branego w leasing. Dzięki temu program obliczy odpowiedni współczynnik odliczeń dla każdej z rat (łącznie z wpłatą wstępną). Mechanizm ten pozwala na precyzyjne wyliczanie kosztów leasingu dla aut od 01.01.2019.

Przypomnę również, że auta dla których umowa leasingowa podpisana została w latach ubiegłych rozliczane są na dotychczasowych zasadach do końca 2019 roku (czyli: bez limitu).
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Post autor: lgorek » śr, 20 marca 2019 10:40

Sprawdziłem dzisiaj wersję walutową i wylicza dobrze ale dalej kwoty nie są równe.

Chodzi mi tutaj o kwotę -86,25 wg mnie powinno być 0 ponieważ system to liczy. Proszę sprawdzić czy wszystko tam jest dobrze.

Obrazek
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 114
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: JSz » czw, 21 marca 2019 15:12

Dzień dobry,
rzeczywiście, tak jest. Przyjrzymy się sprawie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ