fv zakupowa "zw" i JPK

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
user
Posty: 30
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 13:31
Lokalizacja: Poznań

fv zakupowa "zw" i JPK

Post autor: user » pn, 11 lutego 2019 17:54

Gdy wprowadzam do programu fv zakupową ze stawką "zw" mam zawsze dylemat czy zaznaczyć "so" czy "bo". Bo zarówno jest to zakup na rzecz mojej sprzedaży opodatkowanej (so), jak i nie przysługuje do niego odliczenie (bo).

Co bym nie wybrał, to zakup pojawia się w rej. zakupów VAT, tyle że w różnych kolumnach. Pytałem o to na KIP to mówią, że zakup ze stawką "zw" w ogóle nie powinien (tj. nie musi) pojawić się w rej. zakupów VAT.

Z kolei co do JPK, to gdy wybieram "bo" zakup ten pojawia się w JPK, ale nie zawiera żadnych kwot (w przeciwieństwie do wyboru "so" - wtedy też jest w JPK ale zawiera kwoty netto i vat 0zł). Czy to jest prawidłowe zachowanie? Wiem, że mogę zaznaczyć, żeby nie ujmował tej transakcji w JPK, ale nie o to tu chodzi.

Czy moglibyście poradzić i rozwiać wątpliwości? Tj. czy stosować so czy bo, a może w ogóle księgować to jako dowód wewn. żeby nie pojawiało się w rej. zakupów. I co z ujmowaniem tego w JPK.
BasiaR
Posty: 38
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:01

faktura zakupowa "zw" i JPK

Post autor: BasiaR » pn, 11 lutego 2019 22:06

Ja wprowadzam takie faktury jako "np" w stawe VAT i wtedy nie mam jej ani w rejestrze zakupu ani w JPK
goose
Posty: 1
Rejestracja: pn, 11 lutego 2019 22:15
Kontakt:

Post autor: goose » pn, 11 lutego 2019 22:24

Właśnie się zastanawiałem jak to dobrze zrobić
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 12 lutego 2019 13:06

Tak jak pisała BasiaR, tylko wybrana opcja "Vat%" powoduje, że wpis nie pojawia się na rejestrze VAT oraz w JPK_VAT.

Pozostałe stawki ujmujemy na rejestrach i w JPK.
ODPOWIEDZ