PIT-5 i zamknięcie miesiąca

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
decy
Posty: 4
Rejestracja: wt, 06 lutego 2007 14:20

PIT-5 i zamknięcie miesiąca

Post autor: decy » pn, 19 lutego 2007 14:44

Witam
Mam wersję demonstracyjną (jeszcze ponad 30 dni;-) i chciałabym się dowiedzieć jak zamyka się miesiąc.
Drugie moje pytanie dotyczy deklaracji PIT-5:
mianowicie nie wypełnia mi strony 3, gdzie są udziałowcy (część K.) pomimo, że wpisałam jedynego właściela firmy -100 % udziału.
Poza tym PIT policzony jest właściwie.
Co robię nie tak?

pozdrawiam
decy
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » pt, 23 lutego 2007 8:31

Jeśli chodzi o zamknięcie miesiąca, to:
1. po wprowadzeniu wszystkich wpisów do księgi (lub ewidencji - ryczałt) ustawiamy datę zamknięcia na ostatni dzień wprowadzonego miesiąca.
2. po sporządzeniu zestawienia należnego podatku dochodowego (lub należnego ryczałtu), zamykamy miesiąc w oknie PIT5 (lub PIT-28)
3. po sporządzeniu i wydrukowaniu deklaracji VAT-7 zamykamy miesiąc w oknie Vat-7

Jeśli chodzi o ewentualne błędy w deklaracji PIT-5, to należy pobrać aktualną wersję programu (2.02.2). Jeśli problem nadal występuje, prosze o kontakt z serwisem.
ODPOWIEDZ