Błąd podczas tworzenia wysyłki JPK.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
LeszekB
Posty: 13
Rejestracja: śr, 09 stycznia 2019 22:45

Błąd podczas tworzenia wysyłki JPK.

Post autor: LeszekB » śr, 30 października 2019 22:32

Dzisiaj aktualizowałem program do wersji: 10.26

Podczas próby przygotowania wysyłki JPK po kliknięciu (Przygotować nowy JPK?) otrzymałem komunikat:

Nie można zweryfikować poprawności pliku JPK
Schemat_JPK_VAT(3)_v1-1.xsd#/schema/simpleType[3][@name = 'TData']/restriction[1]
Typ '{http://crd.gov.pl/xml/schematy/dziedzin ... ypy/}TData' nie został zadeklarowany lub jest inny niż typ simpleType.

Po kliknięciu OK otwiera się standardowe okno jak zawsze jednak nie miałem odwagi przygotować pliku i wysyłać bez potwierdzenia przez Was, że jest ok lub wystawienia poprawki.

Prośba o info co zrobić.

PS. Po napisaniu tego posta postanowiłem jeszcze raz zalogować się do aplikacji i tym razem błędu już nie było. Zrobiłem ponownie manewry na datach ale cały czas było ok. Być może mam jakąś nietypową konfigurację. Jeśli coś znajdziecie to dobrze pewnie dla wszystkich jeśli o mnie chodzi alarm odwołany.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Błąd podczas tworzenia wysyłki JPK.

Post autor: sławek » czw, 31 października 2019 8:49

Komunikat dotyczący problemu z weryfikacją poprawności występuje w sytuacji, gdy nasze programy nie mają dostępu do podanych w komunikacie adresów na serwerach ministerialnych.
Najczęściej problem pojawia się albo po stronie Użytkownika przy chwilowym braku dostępu do internetu (lub natrafieniu na moment np. aktywniejszej pracy zapory sieciowej) lub po stronie Ministerstwa gdy serwery nie są dostępne (albo chwilowe aktualizacje albo aktualizacje planowe, zwykle ogłaszane w domenie gov.pl z wyprzedzeniem).

Koniec końców: aktualizacja programu przyniosła Użytkownikom odświeżony wygląd programu oraz nową obsługę MPP (split payment) od 01.11.2019 ale NIE ZABRAŁA możliwości wysyłki JPK_VAT ;)

A już w najbliższych aktualizacjach programu m.in. nowa deklaracja VAT-7/7K z zaznaczeniem dotyczącym MPP.
ODPOWIEDZ