R2firma

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

maksimus
Posty: 147
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

R2firma

Post autor: maksimus » wt, 03 grudnia 2019 13:52

Czy program R2Firma jest dedykowany tylko dla jednej firmy, która prowadzi rozliczenia w oparciu o R2fk lub R2księga oraz R2faktury, czy może z niego korzystać biuro rachunkowe, które księgowość swojego biura prowadzi w R2fk, a faktury wystawia w R2faktury? Integracja modułów fk i faktury pomogła tylko w sprawnym przełączaniu się pomiędzy programami. Niestety nie rozwiązała problemu zachowania spójności danych pomiędzy danymi księgowymi biura z fk z danymi biura w R2faktury, ponieważ oba programy nadal pracują na dwóch oddzielnych bazach (R2fk na bazie fk wspólnej dla wszystkich klientów biura, natomiast R2faktury na bazie faktury, w której znajdują się faktury wystawiane przez biuro). Próba wyeksportowania faktur z R2faktury do R2fk kończy się komunikatem"
Za dużo firm. W tej wersji programu można obsługiwać tylko 3 firmy, a liczba firm w programie R2fk/R2księga to: 40.

Integracja programów nie jest możliwa.

Call stack:
R2SyncData.TdtmR2Sync.GetDataFrom
System.@GetMem
R2Sync.TfrmR2Sync.btnOkClick
Vcl.Controls.TControl.Click
Vcl.StdCtrls.TCustomButton.Click
Vcl.Buttons.TBitBtn.Click
Vcl.StdCtrls.TCustomButton.CNCommand
Vcl.Controls.TControl.WndProc
System.TObject.Dispatch
Vcl.Themes.TStyleHook.WndProc
Vcl.Themes.TMouseTrackControlStyleHook.WndProc
Vcl.StdCtrls.TButtonStyleHook.WndProc
Vcl.Themes.TStyleHook.HandleMessage
Vcl.Styles.TStyleEngine.HandleMessage
Vcl.Themes.TStyleManager.HandleMessage
Vcl.Controls.TWinControl.DoHandleStyleMessage
Vcl.Controls.TWinControl.WndProc
Vcl.StdCtrls.TButtonControl.WndProc
Vcl.Controls.TControl.Perform
Vcl.Controls.DoControlMsg
Vcl.Controls.TWinControl.WMCommand
Vcl.Controls.TControl.WndProc
System.@AfterConstruction
System.TMonitor.Destroy
System.TObject.CleanupInstance
System.@FreeMem
System.TObject.FreeInstance
System.@ClassDestroy
System.TObject.Destroy
Vcl.Styles.TStyleEngine.HandleMessage


Czy istnieje jakakolwiek możliwość takiej integracji programów dla biura rachunkowego, aby dane wprowadzone w fk były jednocześnie widoczne w module faktury (i odwrotnie). W tej chwili biuro musi swoje faktury po wystawieniu wyeksportować do fk, w fk natomiast zaimportować ze wskazanego folderu eksportowego. Nie wspomnę już o integracji "Kasy". Biuro nie prowadzi rozliczeń kasowych bezpośrednio w R2faktury, lecz w R2fk (rozliczenia kasowe dostawców i odbiorców), a to powoduje, że w module faktury nie ma podglądu na rozliczenia kasowe z kontrahentem, ponieważ "Kasę" można importować tylko z R2faktury do R2fk (nie odwrotnie).
W ten sposób biuro, które prowadzi własną firmę nie ma możliwości ani automatycznego księgowania swoich faktur, ani automatycznego aktualizowania kasy pomiędzy modułami. Może jest na to jakiś sposób?
Awatar użytkownika
Krystek
 
Posty: 53
Rejestracja: pn, 24 lipca 2017 14:09
Lokalizacja: RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
Kontakt:

Re: R2firma

Post autor: Krystek » pn, 09 grudnia 2019 16:26

W przypadku programu R2Firma, jako że mamy do czynienia z jedną bazą danych, na której pracujemy za pomocą obydwu modułów - znika problem z przenoszeniem informacji takich jak m.in. dane poszczególnych podmiotów prowadzonych w programie, dodawanych kontrahentów do biblioteki, czy odnotowywaniu płatności w kasie czy na rachunkach bankowych (...a więc i prowadzone rozrachunki; wszystko jest od razu widoczne z dowolnego miejsca w programie, zarówno po stronie księgowej jak i sprzedażowej).

Funkcje te będą dostępne na wszystkich podmiotach prowadzonych w programie (a więc, licencja do 50 firm pozwoli na prowadzenie księgowości i sprzedaży dla każdego z wprowadzonych maksymalnie 50 podmiotów).

W połączeniu z możliwością generowania darmowych licencji dla swoich Klientów - można zaoferować im w dalszym planie m.in. potencjalną pomoc/wykonywanie wszystkich podstawowych plików JPK po Państwa stronie, ewentualne wsparcie przy dokumentach z MPP itp. :wink:
ODPOWIEDZ