Kasa / saldo raportu kasowego

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
maksimus
Posty: 159
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Kasa / saldo raportu kasowego

Post autor: maksimus » czw, 05 grudnia 2019 21:10

Podczas wprowadzania raportów kasowych brakuje mi stałej kontroli nad stanem kasy po każdej operacji w oknie "pozycje raportu kasowego". Nie znalazłam żadnej kolumny, która wskazywałaby na aktualne saldo stanu kasy po każdej operacji wpływu i wypływu gotówki. Jest to dosyć istotne podczas księgowania jednego raportu kasowego w miesiącu, szczególnie w przypadkach, gdy kwoty do raportu są księgowane automatycznie i nie wiadomo, czy w którymś z dni miesiąca kasa nie była na minusie. Wiem, że podgląd stanu kasy jest w głównym oknie Kasa/Bank, ale przy automatycznym księgowaniu zapłat z okna "Księga" trudno po każdej operacji wchodzić w okno "Kasa" i sprawdzać jej stan. Bardzo przydałaby się możliwość dostawienia w oknie "pozycje raportu kasowego" kolumny wskazującej na stan początkowy kasy w danym miesiącu (dniu - jeżeli raporty są dzienne), kolumny z rzeczywistym saldem po każdej zaksięgowanej operacji oraz kolumny z saldem końcowym. Czy ta sugestia jest warta uwzględnienia w ramach "drobnych poprawek" ;)?

A tak mogłoby to przykładowo wyglądać (screen z innego programu kasowego)
Załączniki
2019-12-06_10h35_17.jpg
2019-12-06_10h35_17.jpg (234.4 KiB) Przejrzano 5288 razy
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Kasa / saldo raportu kasowego

Post autor: Ul » pn, 09 grudnia 2019 10:57

Interesująca propozycja, przyjrzymy się sprawie.
ODPOWIEDZ