Rozkojarzanie rozrachunków

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
cris.friday
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 30 września 2018 12:50

Rozkojarzanie rozrachunków

Post autor: cris.friday » sob, 25 stycznia 2020 13:11

Ostatnio przypadkowo odkryłem niezwykle przydatną funkcję dostępną w oknie dokumentu w zakładce płatności "usuń powiązanie z raportem kasowym lub bankowym". Niestety, z tego co wywnioskowałem, dostępna jest ona tylko spod płatności skojarzonych w wyciągiem bądź raportem kasowym ręcznie w module rozrachunków. Czy istnieje możliwość rozszerzenia jej na rozkojarzenie każdej płatności? Funkcja jest niezwykle przydatna przy poprawianiu dokumentów. Niejednokrotnie zdarza się, że po zaksięgowaniu całego miesiąca np. przy sprawdzaniu rejestrów VAT trzeba dokonać korekty błędnych kwot itp. i trzeba wtedy rozkojarzyć płatności wychodząc z dokumentu i odnajdując go w module rozrachunków danego kontrahenta, po czym ponownie wrócić na dokument i dokonać stosownych korekt. Bezpośrednie rozkojarzenie na prawdę przyspieszyło by takie operacje, tym bardziej, że z okna dokumentu można z powrotem skojarzyć kwotę z płatnością już bez wchodzenia w rozrachunki. Z mojego doświadczenia wynika, że Państwa program z taką funkcjonalnością byłby jednym z nielicznych na rynku. W programach, na których dotychczas pracowałem zawsze była konieczność przełączania się pomiędzy dokumentem a modułem rozrachunków i ręcznego rozkojarzania.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Rozkojarzanie rozrachunków

Post autor: sławek » pn, 27 stycznia 2020 9:42

Na tę chwilę najszybszym sposobem rozłączenia skojarzonych dokumentów z poziomu dokumentu jest rozwinięcie na wpisie w księdze biblioteki kontrahentów (skrót F2) i wybranie rozrachunków.
Możliwość rozłączania rozrachunków bezpośrednio z poziomu wpisu w księdze faktycznie nie jest na razie dostępna. Być może w przyszłości taka możliwość się pojawi, ale rozważając wszystkie za i przeciw na razie się na to nie zdecydowaliśmy.
ODPOWIEDZ