Import kontrahentów z innej firmy.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Import kontrahentów z innej firmy.

Post autor: lgorek » pt, 18 września 2020 11:15

Witam,
Mam pytanie jak zrobić import kontrahentów z drugiej firmy. Klient ma firmę i teraz założył spółkę jednak 90% kontrahentów jest z obecnej firmy. Czy jest możliwe importowanie całej listy lub jak to najlepiej zrobić ? Widzę tylko eksport ale nie ma importu.
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Import kontrahentów z innej firmy.

Post autor: Ul » pt, 18 września 2020 11:39

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z funkcjonalności o nazwie Inicjalizacja z pliku buforowego. Należy najpierw wykonać eksport do pliku (Zbiory - Narzędzia - Inicjalizacja bazy danych - Eksport) a następnie po stronie firmy, do której chcemy zaimportować bibliotekę Kontrahentów (ta sama ścieżka - Inicjalizacja) według specyfikacji pliku opisanej w Pomocy (F1) Inicjalizacja z pliku buforowego/Specyfikacja
W przypadku wątpliwości czy problemów zapraszamy do kontaktu z działem serwisu celem zlecenia wykonania usługi.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: Import kontrahentów z innej firmy.

Post autor: lgorek » pt, 18 września 2020 11:57

Udało się przeprowadzić wszystko jak należy.

Oraz widzę że automatycznie przypisało przypisało mi opisy zdarzeń itp. Czy można to jakoś wyłączyć tak lub ustawić aby przy zaciąganiu nie zaczytywał starych ? Ponieważ jakby nie patrzeć jedna firma może być na KPiR a druga na Ryczałt.

Jednak mam pytanie ponieważ po Inicjalizacja z pliku buforowego program bez żadnego komunikatu się zamknął i wiem czy wy tak ma być czy jak.
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Import kontrahentów z innej firmy.

Post autor: Ul » pn, 21 września 2020 13:51

Jeśli dany kontrahent ma przypisane określone zdarzenie gospodarcze, to wyeksportowany plik buforowy automatycznie będzie zawierał w sobie te przypisania. W związku z tym należy edytować plik buf przed importem lub już zaimportowane dane bezpośrednio w programie.
W razie konieczności istnieje również możliwość przekazania nam realizacji tego zadania w ramach zlecenia wykonania usługi.
ODPOWIEDZ