RO dla eksportu z FP oraz sprzedaży krajowej FP ?

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

RO dla eksportu z FP oraz sprzedaży krajowej FP ?

Post autor: lgorek » śr, 18 listopada 2020 14:22

Dzień dobry,

Mam teraz pytanie, bo nie wiem czy dobrze ujmuję faktury FP w programie R2 ksiega.

Faktura eksportowa zaznaczony FP oraz GTU 7, wpisywane spod E czyli eksportu, druga faktura sprzedaż krajowa na osobę prywatną FP oraz GTU 7 spod S.

Jak ująć teraz raport z kasy fiskalnej ? aby poprawnie rozliczyło muszę rozbić go na dwa wpisy oba z oznaczaniem RO pierwszy pod E drugi pod S, zaznaczając tylko do VAT.

Czy jest to poprawnie zaksięgowane w programie ? Bo z tego co widzę nie ma innej możliwości ?
Awatar użytkownika
JSz
 
Posty: 114
Rejestracja: śr, 31 maja 2017 14:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: RO dla eksportu z FP oraz sprzedaży krajowej FP ?

Post autor: JSz » pt, 20 listopada 2020 15:57

Dzień dobry

tak, na dwa wpisy oba z oznaczaniem RO pierwszy pod E drugi pod S, aby dobrze były wykazane w części deklaracyjnej.

Pozdrawiam
lgorek
Posty: 234
Rejestracja: śr, 28 lutego 2018 15:54

Re: RO dla eksportu z FP oraz sprzedaży krajowej FP ?

Post autor: lgorek » sob, 21 listopada 2020 15:45

JSz pisze:
pt, 20 listopada 2020 15:57
Dzień dobry

tak, na dwa wpisy oba z oznaczaniem RO pierwszy pod E drugi pod S, aby dobrze były wykazane w części deklaracyjnej.

Pozdrawiam
Mam taką propozycję aby zrobić nowy rodzaj wpisu np K od Kasa fiskalna gdzie zawsze będzie miał oznaczenie RO oraz można wpisać różne wpisy jak Eksport oraz Sprzedaż krajową za jednym razem.
Awatar użytkownika
Ul
 
Posty: 89
Rejestracja: pt, 09 marca 2018 10:12
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: RO dla eksportu z FP oraz sprzedaży krajowej FP ?

Post autor: Ul » pn, 23 listopada 2020 8:57

Ciekawa propozycja jednak bez możliwości technicznej realizacji.
ODPOWIEDZ