Stawki ryczałtu za usługi

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Rafal_d
Posty: 3
Rejestracja: wt, 05 stycznia 2021 20:26

Stawki ryczałtu za usługi

Post autor: Rafal_d » czw, 11 lutego 2021 20:58

Dzień dobry.
Być może wynika to z mojej niewiedzy, ale na jakiej podstawie program r2księga określa wysokość ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przy usługach? Jeśli wprowadzam dokument ręcznie - mogę to określić w odpowiedniej kolumnie (8,5%, 17% itd.). Jednak jeśli pobieram dokument z r2faktury (księgowany automatycznie) - program wstawia mi 8,5% i nie mogę tego zmienić, a nie chciałbym wszystkiego ręcznie poprawiać przy PIT28.
Będę wdzięczny za jakąś wskazówkę.
Pozdrawiam
Rafał D.
Awatar użytkownika
Krystek
 
Posty: 78
Rejestracja: pn, 24 lipca 2017 14:09
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Stawki ryczałtu za usługi

Post autor: Krystek » wt, 16 lutego 2021 14:20

Dziękujemy za zgłoszenie, przyglądamy się sprawie :wink:
Fal@
Posty: 192
Rejestracja: pn, 13 lutego 2006 14:42

Re: Stawki ryczałtu za usługi

Post autor: Fal@ » pt, 19 lutego 2021 10:08

Też pobieram automatycznie faktury ryczałt ewidencjonowany, z R2Faktury, R2księga pobiera taka fakturę automatycznie ze stawką 8,5 %. Też miałam z tym problem. Znalazłam takie rozwiązanie: po imporcie w miejscu Pozycje => kolumna, małym trójkącikiem wyswietlam stawki, zmieniam na usługi 5,5 %. I tu trzeba uważać bo program podstawia również stawkę VAT, a ja nie jestem Vatowcem i muszę zmieniać również VAT na np. I koniecznie pamietać o wprowadzeniu zmian (zielonym v na dolnym pasku lub po prostu OK. Całość sprawdzam na Włascicielu, wydruk: zestawienie należnego ryczałtu, tam porządnie widac czy kwoty są w odpowiednich rubrykach. :D
Rafal_d
Posty: 3
Rejestracja: wt, 05 stycznia 2021 20:26

Re: Stawki ryczałtu za usługi

Post autor: Rafal_d » czw, 25 lutego 2021 20:34

Dziękuję za podpowiedź. Niestety to rozwiązanie u mnie nie działa, bo jakakolwiek próba zmiany u mnie (tym małym trójkącikiem) kończy się powrotem do stawki 8,5% i nic nie mogę z tym zrobić.
Pozdrawiam
Rafał D.
Rafal_d
Posty: 3
Rejestracja: wt, 05 stycznia 2021 20:26

Re: Stawki ryczałtu za usługi

Post autor: Rafal_d » czw, 25 marca 2021 15:22

Czy zgłoszony problem z ryczałtem przy zaciąganiu dokumentów z R2Faktury będzie kiedyś rozwiązany, bo na razie bez zmian. Ryczałt z usługi ustawia się na 8,5% i nie mogę zmienić na 17% (wraca do ustawienia 8,5%). Wpisałem nawet usłudze poprawne PKWiU, ale na niewiele się to zdało.
Proszę coś z tym zrobić, bo jest to na tyle uciążliwe, że już rozglądam się za konkurencyjnymi rozwiązaniami. W zeszłym roku zmieniałem oprogramowanie i nie chciałbym tego robić po raz kolejny.
Pozdrawiam
Rafał D.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Stawki ryczałtu za usługi

Post autor: sławek » czw, 25 marca 2021 16:43

Niezależnie od tego, czy są to dokumenty księgowane ręcznie, importowane z programów zewnętrznych czy księgowane automatycznie w programie R2firma pozostawiamy użytkownikom możliwość zmiany kolumny - stawki ryczałtu na księgowanym dokumencie.
Jeśli występują u Pana nieokreślone dotąd czynniki uniemożliwiające zmianę stawek (np. fakt, że dokumenty są zapłacone poprzez raporty kasowe) sugerujemy kontakt telefoniczny z działem serwisu - spróbujemy prześledzić wykonywane czynności i znaleźć źródło problemu występującego w Pana danych.
ODPOWIEDZ