zapomniany PIT-B ?

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
NetHelp
Posty: 7
Rejestracja: wt, 22 stycznia 2008 22:17

zapomniany PIT-B ?

Post autor: NetHelp » ndz, 20 kwietnia 2008 19:05

Wczoraj usłyszałem w radio, że jednym z najczęstszych błędów podatników rozliczających PIT-36L za 2007 jest niedołączenie PIT/B.

Sprawdziłem w broszurce informacyjnej dot. PIT-36L i faktycznie - wynika z niej, że KAŻDY podatnik prowadzący działalność gospodarczą powinien złożyć PIT-B.

A w "Księdze", z grudnia mogę wybrać tylko PIT-36L. Pozycja "PIT/B" jest nieaktywna. Co więcej, w PIT-36L nie mogę zmienić liczby załączników PIT/B - pojawia się tam ZERO.

Any comments ???
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » pn, 21 kwietnia 2008 8:45

Pit/B drukuje się od wersji 2.05.2 z 21.01.08. Sprawdź wersję swojego programu.
NetHelp
Posty: 7
Rejestracja: wt, 22 stycznia 2008 22:17

Post autor: NetHelp » pn, 21 kwietnia 2008 11:49

No tak.. ja swój złożyłem 22 stycznia (drukowany dzień wcześniej) :? Teraz po odblokowaniu okresu i otwarciu deklaracji policzył raz jeszcze i uaktywnił PIT/B; wszystko gra.

Tyle, że mamy nowe przysłowie: "jak się człowiek spieszy, to się.. później składa zeznania korygujące :cry: "

Dziękuję za informację.
ODPOWIEDZ