Wydruki w R2Księga

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
wizardlie
Posty: 1
Rejestracja: pt, 09 stycznia 2009 0:07

Wydruki w R2Księga

Post autor: wizardlie » pt, 09 stycznia 2009 0:26

Witam,
jestem zainterowowany programem R2Księga. Po przeglądnieciu go, wydaje mi się on dobrym programem. Napotkałem, jednak, pewien problem:
Przy wydruku ewidencji VAT brakuje jednej kolumny, "należny podatek".
Szukałem w ustawieniach opcji wydruku ale nie mogłem tego znaleźć. Co ciekawe, na przykładowych wydrukach na stronie internetowej kolumna ta figuruje. Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Max
 
Posty: 160
Rejestracja: śr, 25 maja 2005 12:38
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Max » pt, 09 stycznia 2009 13:10

Kolumna z vatem należnym została usunięta z wydruku rejestru sprzedaży w momencie gdy pojawiła się konieczność wykazywania na deklaracji VAT-7 wartości netto 0% art.129. Z powodu braku miejsca na dodatkową kolumnę, kolumna "netto 0% art.129" zajęła miejsce kolumny "Podatek należny". Podatek należny jest wyliczany na deklaracji jako suma podatków wykazanych w rejestrze "Rejestr sprzedaży VAT - dostawa towarów oraz świadczenie usług" oraz w rejestrze "Rejestr sprzedaży VAT - transakcje pozostałe", dodatkowo powiększona jeszcze o podatek od spisu z natury i wewnątrzwspólnotowego nabycia środków transportu i nie ma bezpośredniej potrzeby wykazywania go w rejestrze "dostawa towarów i usług". Tym nie mniej, jeśli znajdziemy wolną chwilę, to być może spróbujemy przerobić ten rejestr tak, żeby jednak zmieścić w nim podatek należny.
ODPOWIEDZ