zmiana opłacania ZUS

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
6460320666
Posty: 3
Rejestracja: wt, 11 listopada 2008 12:52
Lokalizacja: Tychy

zmiana opłacania ZUS

Post autor: 6460320666 » śr, 11 marca 2009 14:55

witam,
Proszę o pomoc w kwestii opłacania od 01.03.2009 r. pełnego ZUS-u.
Dotychczas opłacałem tylko zdrowotne i tak miałem w ustawieniach natomiast od 01. marca będę płacił pełny zus ale nie wiem jak zmienić ustawienia opłacania tych składek by uwzględniały ten fakt dopiero po 01 marca.
Próbowałem rozmawiać w tej sprawie z działem technicznym ale pozostawię ten fakt bez komentarza.
Z góry dziękuję za pomoc
Krzyś
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » śr, 11 marca 2009 15:48

Przed zmianą opcji naliczania ZUS w opcjach właściciela należy się upewnić czy są zamknięte deklaracje podatkowe których ta zmiana ma nie dotyczyć.

Instrukcja obsługi mówi:

Po sprawdzeniu i wydrukowaniu (F2) zestawienia należnego podatku należy uniemożliwić późniejsze przypadkowe jego modyfikacje. Służy do tego przycisk <kłódeczki> (Zamknij deklarację).
Zamknięcie deklaracji powinno być poprzedzone zamknięciem wszystkich firm, w których właściciel ma udziały. Inaczej w przypadku zamknięcia deklaracji i modyfikacji danych w księdze, deklaracja nie zostanie uaktualniona.
Deklaracje zamykamy po kolei, czyli, żeby zamknąć bieżący miesiąc (kwartał), musi być zamknięty miesiąc poprzedni. W szczególnych przypadkach, jeśli zajdzie potrzeba otwarcia zamkniętej deklaracji, klikamy po raz kolejny w przycisk Otwórz deklarację.

Szybkie zamykanie/otwieranie deklaracji umożliwia klawisz Shift F4.
ODPOWIEDZ